Skandal dot. prelegentów na kluczowej konferencji technologicznej. Wydarzenie będzie odwołane? | Wiadomości | CrypS.

Skandal dot. prelegentów na kluczowej konferencji technologicznej. Wydarzenie będzie odwołane?

AI Skandal

Dyrektorzy techniczni z firm Microsoft i Amazon postanowili wycofać się z nadchodzącej konferencji na temat oprogramowania. Decyzję tę podjęli po tym, gdy co najmniej jedna z kobiet biorących udział w wydarzeniu jako prelegentka, okazała się “fałszywa”.


Eduards Sizovs będący organizatorem DevTernity przyznał w mediach społecznościowych, iż wśród wyróżnionych prelegentów znalazła się uczestniczka wygenerowana przez sztuczną inteligencję (AI).

https://twitter.com/eduardsi/status/1728422017417032140?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1728422017417032140%7Ctwgr%5E7841500b42eb534d0c4a413da170770dc60605a7%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcybernews.com%2Fnews%2Fdevternity-artificial-intelligence-diversity-scandal%2F

Wirtualna konferencja traci w oczach dyrektorów znanych firm

Choć postać stworzona przez AI rzekomo nie miała na celu ukrycia “gorszego niż oczekiwano poziomu różnorodności mówców”, stworzenie “fałszywego” prelegenta wpłynęło negatywnie na wizerunek DevTernity. W efekcie tego ważne osobowości postanowiły nie brać w niej udziału.

Dowiedziałam się, że jestem jedyną kobietą w programie, a niektóre z innych reklamowanych mogą nie być prawdziwe

– zaznaczyła Kristine Howard (dyrektor wykonawcza Amazon Web Services) w poście na LinkedIn.

Wśród fikcyjnych mówców wymieniono m.in. Annę Boyle. Choć jej portfolio wydaje się imponujące, w rzeczywistości nie ma o niej żadnych informacji w Internecie. Kolejne podejrzane prelegentki prawdopodobnie wygenerowane przez AI to: Alina Prokhoda, Natalie Stadler i Julia Kirsina – rzekomo ekspertki ds. technologii.

Wspomniana wirtualna konferencja miała rozpocząć się 7 grudnia br. W ostatnim czasie zaczęto podejrzewać, że szereg innych profili dostępnych na jej oficjalnej stronie również zostało stworzonych przez AI.

Dyrektor wykonawczy Microsoftu czuje się oszukany

Scott Hanselman, który również miał być jednym z mówców na nadchodzącym wydarzeniu, także opuścił jego pokład, podkreślając, iż przemawia tylko na konferencjach z inkluzywnym składem. W tym przypadku został “oszukany przez fałszywych prelegentów”.

Dyrektor wykonawczy Microsoftu wyszedł z założenia, że nie ma potrzeby sztucznego generowania fałszywych osób przez AI, ponieważ istnieją tysiące wykwalifikowanych osobowości z różnych środowisk.

DevTernity wcześniej prowadzony był co roku na Łotwie. Od początku pandemii COVID-19 przebiega on wyłącznie online.

Po tym, gdy wykorzystanie sztucznej inteligencji zaczęło być coraz to bardziej widoczne w wirtualnym środowisku, trudno jest odróżnić prawdziwą osobę od tej stworzonej przez AI. Już teraz tacy “nieistniejący” influencerzy zarabiają krocie w mediach społecznościowych. Zdaniem wielu osób trend ten może zmierzać w złą stronę.

AI Skandal



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.