Token z kolekcji Bitcoin Ordinals sprzedany za rekordową kwotę! | Wiadomości | CrypS.

Token z kolekcji Bitcoin Ordinals sprzedany za rekordową kwotę!

Ordinals

Tokeny Bitcoin Ordinals znów cieszą się zainteresowaniem rynku. Jeden z nich – z numerem osiem z kolekcji Honey Badger – został sprzedany w czwartek za 10,4 BTC w Magic Eden. Tak, ktoś zapłacił za jeden token z grafiką 10 BTC!


Token za 10 BTC

Jak  opisuje to Magic Eden, Honey Badger to kolekcja 10 tys. tokenów o numerach od 8 do 1029518. Słynną już “ósemkę” kupił użytkownik Twittera o nicku „OG General”.

Choć brzmi to jak inwestycyjne szaleństwo, może się okazać, że w czasie dopiero co rozkręcającej się hossy, token zyska na wartości i OG General sporo dzięki niemu zarobi. Wszystko będzie jednak zależało od tego, czy wróci moda na NFT i tego typu projekty.

Przypomnijmy, że Magic Eden dodało w czerwcu na swojej platformie obsługę tokenów BRC-20. Protokół BRC-20 pozwala entuzjastom Ordinals tworzyć tokeny wybite na blockchainie Bitcoina, co czyni tę sieć konkurencją dla np. Ethereum.

Bitcoin Ordinals – bitcoinowe NFT

Inskrypcje porządkowe, bo pod takim pojęciem funkcjonują opisywane tu tokeny, to de facto NFT, ale z sieci Bitcoina. To zarazem zasoby cyfrowe zapisane na satoshi, najmniejszym nominale kryptowaluty bitcoin.

Zapisywanie ich w postaci multimediów, w tym grafik, tekstów, filmów, a nawet gier wideo, jest możliwe dzięki aktualizacji Taproot uruchomionej na wspomnianym blockchainie w listopadzie 2021 r.

Według raportu od platformy Dune, od czasu uruchomienia projektu Ordinals w styczniu przez Casey’a Rodarmora na blockchainie BTC utworzono ponad 46 milionów tokenów NFT.

Warto jednak zauważyć, że nie wszyscy są entuzjastami projektu. Np. programista Bitcoin Core Luke Dashjr uważa, że Ordinals to spam w sieci Bitcoin.

Inskrypcje wykorzystują lukę w Bitcoin Core do spamowania blockchaina

– napisał Dashjr na X.

Wyraźnie widać na tym polu konflikt pomiędzy konserwatystami, którzy uważają, że bitcoin powinien pozostać “czysty” i służyć jako “idealna waluta”, a osobami, które są zdania, że projekt Satoshiego Nakamoto powinien być rozwijany i dostosowywany do zmian rynkowych.

W przeciwnym razie bitcoin może i pozostanie “cyfrowym złotem”, ale nie wykorzysta w pełni swojego blockchaina (w przeciwieństwie do np. Ethereum).




reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.