Ważne ogłoszenie dot. Bitcoin Ordinals. Przełomowy moment dla projektu | Wiadomości | CrypS.

Ważne ogłoszenie dot. Bitcoin Ordinals. Przełomowy moment dla projektu

bitcoin-ordinals-nft

Zespół stojący za protokołem Bitcoin Ordinals uruchomił organizację non-profit, która ma na celu wspieranie rozwoju tokenów wybijanych na blockchainie najstarszej kryptowaluty. 


Nowo powstała spółka, której siedziba jest w Kalifornii, ma na celu wspieranie protokołu Ordinals poprzez finansowanie głównych deweloperów zespołu.

Otwarcie Open Ordinals Institute

Open Ordinals Institute będzie wspierać rozwój protokołu poprzez finansowanie głównych deweloperów zespołu, w tym głównego konserwatora projektu – Rapha. W skład zarządu nowej organizacji non-profit wejdą cztery osoby: wspomniany Raph, gospodarz podcastu skoncentrowanego na Bitcoinie, Erin Redwing, anonimowy deweloper Ordinals znany jako Ordinally oraz twórca Ordinals – Casey Rodarmor.

Protokół Ordinals i jego popularność

Protokół Ordinals, który został uruchomiony w styczniu przez Rodarmora, szybko stał się jednym z najpopularniejszych trendów w branży krypto. Wielu użytkowników śpieszyło się do tego, by zapisać swoje dane multimedialne w aktywach na blockchainie Bitcoina w formie NFT i tokenów o standarcie BRC-20. Na dzień dzisiejszy liczba inskrypcji Bitcoin Ordinals przekroczyła 21 milionów – co bez wątpienia stanowi kamień milowy dla użytkowników sieci Bitcoina.

Nowa struktura Ordinals

Całkiem niedawno zespół Ordinals uruchomił stronę internetową Ordinals.org, na której członkowie organizacji będą publikować aktualizacje społeczności i dostarczać inne zasoby związane z rozwojem projektu. Nowy kierunek dla zespołu Ordinals pojawił się chwilę po tym, gdy Rodarmor ogłosił, że będzie się wycofywać z projektu, gdyż nie ma na niego czasuWarto także zaznaczyć, że mimo początkowego entuzjazmu wokół wpisów Ordinals, ostatnio zauważalny jest spadek aktywności i wolumenu handlu.

Wiele osób mówi o tym, że Ordinals umarło. Rozmawiając z ludźmi, którzy tworzą firmy software’owe i budują w tej przestrzeni – widzę, że każdy z nich mówi, iż czasem warto zacząć z jednym projektem od nowa i jeszcze lepiej skupić się na pracy

– powiedział Ordinally. 

Perspektywy na Przyszłość

Ordinally wyraził optymizm co do przyszłości Ordinals, mówiąc, że:

Sztuka i kolekcje cyfrowe oparte na blockchainie Bitcoina mają dużo miejsca do rozwoju. Myślę, że cyfrowe artefakty dojrzeją z czasem do czegoś, co jest całkiem inne niż ekosystemy NFT, które widzimy dzisiaj. Chociaż wykonaliśmy kilka pierwszych kroków, to w praktyce jest jeszcze wiele do zrobienia.

Inni znani gracze, tacy jak np. Vitalik Buterin widzą potencjał w Ordinals i stale go chwalą. To pokazuje, że być może z czasem platforma osiągnie jeszcze większy sukces, niż dotychczas.

bitcoin-ordinals-nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.