Aktualizacja Taproot weszła w życie | Wiadomości | CrypS.

Aktualizacja Taproot weszła w życie

Redakcja
kiedy wejdzie w życie bitcoin taproot i jakie zmiany oznacza dla sieci BTC

Długo oczekiwane uaktualnienie sieci Bitcoina w końcu weszło w życie. Nowy protokół Taproot zachowuje prywatność na blockchainie poprzez ukrycie skomplikowanych transakcji. Sprawia również, że są one tańsze i szybsze.

Aktualizacja, która weszła w życie 12 czerwca, była przygotowywana przez siedem lat. Łączy ona skomplikowane transakcje z prostymi, nie obciążając przy tym blockchaina.

Taproot robi to poprzez zastąpienie obecnego protokołu podpisów Bitcoina podpisami Schnorra. Są to szybsze podpisy, które zwiększają prywatność transakcji i ułatwiają implementację lekkich smart kontraktów.

Jest to, tymczasowo, dobre dla Bitcoina. Sprawi bowiem, że transakcje wielopodpisowe, które wymagają kilku sygnatariuszy do ich przeprowadzenia będą tańsze i łatwiejsze do wykonania. Lepsze wykorzystanie skończonej przestrzeni sieci sprawia również, że sieć jest bardziej skalowalna.

Taproot jest największą aktualizacją Bitcoina od czasu SegWit w 2017 roku. SegWit naprawił mnóstwo błędów, pozwolił na umieszczenie większej liczby transakcji w każdym bloku i położył podwaliny pod kanały płatności warstwy 2, takie jak Lightning Network.

Dzisiejsza aktualizacja sygnalizuje na razie głównie zakulisowe zmiany. Droga do dnia dzisiejszego rozpoczęła się w momencie aktywacji Taproot w czerwcu; następnie sieć rozpoczęła okres oczekiwania dla wszystkich węzłów na aktualizację do najnowszej wersji Bitcoin Core.

Ale jak w przypadku wszystkich rzeczy w sieci BTC, aktualizacje są bez znaczenia, chyba że społeczność je wykorzysta. Teraz to od deweloperów zależy, czy będą budować na Taproocie.

kiedy wejdzie w życie bitcoin taproot i jakie zmiany oznacza dla sieci BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.