Regulacje
Czy DASH oferuje funkcje prywatności? Firma zaprzecza
Ostatni tweet Dash wywołał krytykę wśród społeczności. Krypto twitter twierdzi, że kryptowaluta, która niegdyś reklamowała swoje funkcje prywatności, mięknie w obliczu ewentualnej kontroli regulacyjnej. 1 stycznia amerykańska giełda Bittrex ogłosiła, że wycofa ze swojej platformy trzy kryptowaluty: Monero, Zcash i Dash. #Bittrex Customers: The
FinCEN planuje wprowadzić zasady FBAR dla kryptowalut
The Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) chce, aby obywatele USA raportowali swoje inwestycje w kryptowaluty u zagranicznych dostawców, jeśli te przekraczają wartość 10 000 USD. Najnowsze zawiadomienie FinCENu zmieniłoby przepisy dotyczące zagranicznych rachunków bankowych i finansowych (FBAR). W ogłoszeniu możemy przeczytać: „FinCEN zamierza zaproponować
Batalia sądowa Ripple rozpocznie się w lutym 2021 roku
Południowy Dystrykt Nowego Jorku wyznaczył termin rozprawy sądowej między Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a Ripple’em (twórcą tokena XRP). Pierwszy z wielu procesów Zgodnie z dokumentem złożonym wczoraj przez sąd rejonowy, termin rozprawy sądowej wyznaczono na 22 lutego 2021 roku. Sędzia Analisa Torres
Serbia legalizuje kryptowaluty
W ramach zmiany polityki rządu Serbia zezwoli teraz na wydawanie i handel zasobami cyfrowymi oraz usługami powiązanymi. Legalizacja kryptowalut na Serbii, może stać się przykładem dla pozostałych państw, które nie są przychylne tym zasobom. Nowa ustawa otwierająca drzwi firmom kryptograficznym Serbia zmieniła swoje podejście
„Chińska Tesla” ogłasza akceptację BTC i odwołuje to po 2h
GAC NIO, będące spółką join venture producenta aut GAC i firmy NIO, nazywanej chińską Teslą, ogłosiła że zacznie sprzedawać samochody za bitcoiny. O godzinie 10:00, 31 grudnia, na oficjalnym kanale kompanii motoryzacyjnej w serwisie Weibo (chińska wersja Twittera) zamieszczono filmik z zapowiedzią przyjmowania płatności
Japońska firma otrzymała licencję BitLicence w USA
Nowy Jork wydał pierwsze zezwolenie na działalność stablecoina opartego na japońskim jenie w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób GMO stała się 27. spółką, która otrzymała licencję BitLicense, pozwalającą angażować się w operacje związane z wirtualnymi walutami. Wg wtorkowego ogłoszenia, Departament Usług Finansowych Nowego Jorku
NY Times: Coinbase płacił mniej kobietom i czarnoskórym pracownikom
NY Times opublikował długo zapowiadany artykuł o dyskryminacji pracowników przez Coinbase. Według gazety, giełda kryptowalut miała płacić mniej kobietom oraz czarnoskórym pracownikom. Zapowiedź artykułu pojawiła się już pod koniec listopada, kiedy Coinbase opublikował swój wewnętrzny email do pracowników. Informował w nim o nadchodzącym tekście
Bittrex wycofuje wszystkie pary walutowe z XRP
Bittrex jest kolejną giełdą kryptowalut, która zawiesiła obrót parami walutowymi z XRP. To efekt postępowania prawnego przeciwko Ripple, które prowadzi amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W oficjalnym komunikacie giełda poinformowała, że zawiesza następujące pary walutowe: BTC/XRP, ETH/XRP, USDT/XRP i USD/XRP. Bittrex zapowiedział
Czy Indie nałożą 18% podatek na handel BTC?
Rząd Indii planuje sklasyfikować Bitcoin jako wartość niematerialną, aby zebrać ponad 1 miliard dolarów podatku od handlu tą kryptowalutą. Indyjskie Biuro Centralne Wywiadu Gospodarczego (CEIB) przedstawiło propozycję nałożenia podatku od towarów i usług (GST) na handel bitcoinami w wysokości 18%. Szacunkowa kwota wszystkich transakcji
OKCoin zawiesza handel i depozyty Ripple (XRP)
W związku z ostatnim pozwem SEC przeciwko Ripple, giełda OKCoin ogłosiła, że już w poniedziałek zawiesi handel i depozyty XRP na swojej platformie. On January 4th 2021 at 7:00 PM PST, we will suspend $XRP trading and deposits. Read more: https://t.co/kwKN97xZJO — OKCoin (@OKCoin)
