Brytyjski doradca finansowy chce zakazu transakcji kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski doradca finansowy chce zakazu transakcji kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
zakaz handlu kryptowalut w Anglii

Neil Liversidge, niezależny doradca finansowy i współzałożyciel firmy West Riding Personal Financial Solutions, zarejestrował petycję wzywającą rząd i parlament Wielkiej Brytanii do uchwalenia przepisów zakazujących rezydentom dokonywania transakcji przy użyciu bitcoina i innych kryptowalut.

Zakaz handlu kryptowalutami

Zdaniem Liversidge’a kryptowaluty nie mają żadnej wewnętrznej wartości, ponadto mogą mieć destabilizujący wpływ na społeczeństwo i są często wykorzystywane do działalności przestępczej. Według informacji dostępnych na stronie internetowej rządu i parlamentu Zjednoczonego Królestwa termin złożenia petycji upływa 7 lipca 2021. Dotychczas podpisało ją 115 osób.

Liversidge chce zakazać handlu kryptowalut
Neil Liversidge

Jeśli petycja uzyska 10,000 głosów popierających, rząd będzie musiał się do niej odnieść, a jeżeli Liversidge zbierze co najmniej 100,000 głosów poparcia, wówczas petycja trafi pod obrady brytyjskiego parlamentu. W udzielonym kilka dni temu wywiadzie, Liversidge powiedział, że ogólny zakaz transakcji kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii pomoże w ograniczeniu władzy przestępców wykorzystujących kryptowaluty w swej nielegalnej działalności. Podkreślił, że organy śledcze nigdy nie złapią wszystkich przestępców, ale ograniczenie źródeł finansowania zmniejszy ich wpływy.

Neil powiedział również, że zakaz nałożony na kryptowaluty natychmiast doprowadzi do krachu na rynku. Jego zdaniem, jeśli rząd Wielkiej Brytanii, zgodnie z jego petycją, jako pierwszy zdecyduje się na wykluczenie kryptowalut, wówczas wywoła reakcję łańcuchową, w efekcie której rynek kryptowalut załamie się w mgnieniu oka.

UE i Rosja chcą uregulować rynek kryptowalutowy

Bitcoiny są również obiektem zainteresowania rosyjskich polityków. Niedawno Anatolij Aksakow, szef Komisji ds. Rynku Finansowego w rosyjskiej Dumie, powiedział, że bitcoin powinien być regulowany i zakazany jako środek płatniczy. Jego zdaniem konieczne jest zablokowanie kanałów wykorzystania kryptowalut do finansowania handlu narkotykami, operacji terrorystycznych, prania brudnych pieniędzy, korupcji itp.

Przypomnijmy, że szefowa Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde również stwierdziła potrzebę regulacji bitcoina. W jednym z wywiadów nazwała  kryptowaluty aktywami spekulacyjnymi i platformą służącą do prania pieniędzy.

zakaz handlu kryptowalut w Angliireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.