Bitstamp zaostrza procedurę KYC dla użytkowników z Holandii | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp zaostrza procedurę KYC dla użytkowników z Holandii

Konrad Juszczyk
Bitstamp nakłada KYC na holenderskich traderów

Najstarsza europejska giełda kryptowalut Bitstamp wprowadziła dodatkową weryfikację dla klientów z Holandii, którzy chcą wypłacić środki do portfeli sprzętowych.

Nowe zasady dla holenderskich użytkowników Bitstamp

Giełda cyfrowych zasobów, Bitstamp zakazała holenderskim użytkownikom wypłaty kryptowalut do portfeli zewnętrznych bez uprzedniej weryfikacji adresu odbiorcy. Użytkownicy Bitstamp w Holandii muszą od teraz przesłać adresy stron trzecich z których korzystają, wraz z dowodami fotograficznymi w celu umieszczenia ich na białej liście, aby wypłaty zostały przetworzone.

Nowe zasady wypłat Bitstamp są odpowiedzią na przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy, które zostały opracowane przez holenderskie organy regulacyjne w listopadzie 2019 roku i wprowadzone w życie rok później. Zasady na BitStamp weszły w życie 15 stycznia. Użytkownicy muszą od teraz dodać adres portfela do tak zwanej białej listy i dostarczyć zdjęcie, aby udowodnić, że są jego właścicielami

Biała lista to funkcja bezpieczeństwa, która była już dostępna w Bitstamp, ale teraz stała się obowiązkowa dla wszystkich jej klientów z Holandii.

Warto wspomnieć, że przedstawiciele lokalnej branży kryptowalut skrytykowali nowe zasady mające na celu zwalczanie prania pieniędzy zgodnie z unijnymi standardami i regulacjami FATF. Wiele opinii krążących w internecie, mówi o pewnego rodzaju „łamaniu podstawowych zasad” kryptowalut, które niejako miały chronić tożsamość posiadaczy i umożliwiać anonimowość. 

Bitstamp nakłada KYC na holenderskich traderówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.