Bitstamp zaostrza procedurę KYC dla użytkowników z Holandii | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp zaostrza procedurę KYC dla użytkowników z Holandii

Konrad Juszczyk
Bitstamp nakłada KYC na holenderskich traderów

Najstarsza europejska giełda kryptowalut Bitstamp wprowadziła dodatkową weryfikację dla klientów z Holandii, którzy chcą wypłacić środki do portfeli sprzętowych.

Nowe zasady dla holenderskich użytkowników Bitstamp

Giełda cyfrowych zasobów, Bitstamp zakazała holenderskim użytkownikom wypłaty kryptowalut do portfeli zewnętrznych bez uprzedniej weryfikacji adresu odbiorcy. Użytkownicy Bitstamp w Holandii muszą od teraz przesłać adresy stron trzecich z których korzystają, wraz z dowodami fotograficznymi w celu umieszczenia ich na białej liście, aby wypłaty zostały przetworzone.

Nowe zasady wypłat Bitstamp są odpowiedzią na przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy, które zostały opracowane przez holenderskie organy regulacyjne w listopadzie 2019 roku i wprowadzone w życie rok później. Zasady na BitStamp weszły w życie 15 stycznia. Użytkownicy muszą od teraz dodać adres portfela do tak zwanej białej listy i dostarczyć zdjęcie, aby udowodnić, że są jego właścicielami

Biała lista to funkcja bezpieczeństwa, która była już dostępna w Bitstamp, ale teraz stała się obowiązkowa dla wszystkich jej klientów z Holandii.

Warto wspomnieć, że przedstawiciele lokalnej branży kryptowalut skrytykowali nowe zasady mające na celu zwalczanie prania pieniędzy zgodnie z unijnymi standardami i regulacjami FATF. Wiele opinii krążących w internecie, mówi o pewnego rodzaju „łamaniu podstawowych zasad” kryptowalut, które niejako miały chronić tożsamość posiadaczy i umożliwiać anonimowość. 

Bitstamp nakłada KYC na holenderskich traderów
reklama
reklama