Amerykański OOC zatwierdza pierwszy kryptowalutowy bank | Wiadomości | CrypS.

Amerykański OOC zatwierdza pierwszy kryptowalutowy bank

Mariusz Przepiórka
anchorage digital bank otrzymuje licencję occ na świadczenie usług w całych stanach zjednoczonych Regulacje

Urząd Kontrolera Waluty (OOC) funkcjonujący w ramach amerykańskiego Departamentu Skarbu poinformował, że wydał warunkowe zezwolenie na działalność Anchorage Digital Bank. W ten sposób spółka stała się pierwszym kryptowalutowym bankiem w USA, który uzyskał akceptację na szczeblu federalnym.

Bitcoin zareagował pozytywnie na tę informację i jego wartość wzrosła powyżej 38 tys. USD. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, spółka otrzymała od OOC status krajowego banku po przeprowadzeniu kompleksowego przeglądu wszystkich aspektów jej działalności. Dodatkowo Anchorage Digital Bank podpisał umowę w zakresie spełnienia wymogów kapitałowych i płynnościowych OOC wraz z odpowiednią strukturą zarządzania ryzykiem.

OOC podkreślił, że przyznając licencję zastosował te same rygorystyczne kryteria i standardy, które miały zastosowanie do wszystkich wniosków o wydanie takiej licencji. Wchodząc do federalnego systemu bankowego, zarówno bank, jak i cała branża skorzystają z bogatego doświadczenia i wiedzy OOC w zakresie nadzoru. Zdaniem OOC, dowodzi to również faktu, że przepisy bankowe są na tyle szerokie i elastyczne, że umożliwiają dostosowanie się do zmieniającej się branży usług finansowych w XXI wieku.

Rynek reaguje pozytywnie na decyzję OOC

Anchorage to platforma, która świadczy różne usługi finansowe, w tym kryptowalutowe usługi powiernicze, trading i staking. Spółka w oficjalnym oświadczeniu stwierdziła, że uzyskanie statusu krajowego banku stawia Anchorage Digital Bank na równi z innymi bankami o zasięgu krajowym w Stanach Zjednoczonych. Co najważniejsze, otwiera to jej usługi dla wszystkich tradycyjnych instytucji finansowych, które chcą zaoferować swoim klientom dostęp do kryptowalut.

Decyzja OOC jest ważnym krokiem milowym dla rynku kryptowalutowego. Oznacza, że  władze USA są otwarte na testowanie nowych technologii, takich jak aktywa cyfrowe. Bitcoin i inne kryptowaluty odnotowały znaczne zyski w związku z tą informacją, a ogólna wartość rynkowej kapitalizacji kryptowalut wzrosła w czwartek do ponad 1 bln USD.

anchorage digital bank otrzymuje licencję occ na świadczenie usług w całych stanach zjednoczonychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.