Dubaj pracuje nad uregulowaniem cyfrowych aktywów | Wiadomości | CrypS.

Dubaj pracuje nad uregulowaniem cyfrowych aktywów

Redakcja
dubaj regulacje kryptowalut

Dubai Financial Services Authority, finansowa agencja regulacyjna specjalnej strefy ekonomicznej – Dubai International Financial Centre, chce wzmocnić lokalne przepisy dot. kryptowalut.

DFSA w ramach swojego biznesplanu na lata 2021-2022, planuje wprowadzenie ram regulacyjnych dla różnych cyfrowych aktywów. Według agencji, nadchodzące przepisy wzmocnią moc regulacyjną agencji ws. emitentów cyfrowych aktywów i związanych z nimi platform handlowych. Będą one obejmowały różne typy cyfrowych aktywów, w tym tokenizowane papiery wartościowe i kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC):

“Będziemy opierać się na ostatnich osiągnięciach w tej dziedzinie w okresie planowania biznesowego, opracowując regulacje dotyczące aktywów cyfrowych (takich jak tokenizowane papiery wartościowe i waluty kryptograficzne). Już wcześniej wdrożyliśmy regulacje wspierające różne, innowacyjne modele biznesowe”.

Zgodnie z raportem lokalnej agencji informacyjnej The National, DFSA aby zebrać opinie na temat przyszłych przepisów, planuje opublikować dwa dokumenty konsultacyjne. Peter Smith, szef DFSA ds. strategii, polityki i ryzyka, powiedział, że obie konsultacje zostaną opublikowane w dwóch pierwszych kwartałach 2021 roku.

“Będziemy dążyć do uregulowania szerokiej gamy aktywów cyfrowych, w tym ztokenizowanych papierów wartościowych, tokenów użytkowych, różnych rodzajów tokenów giełdowych, takich jak kryptorowaluty oraz firm świadczących odpowiednie usługi na tych rynkach”.

Pierwsze regulacje kryptowalut w ZEA zostały wprowadzone ponad dwa lata temu. W czerwcu 2018 r. Financial Services Regulatory Authority (FSRA) z Abu Dhabi Global Market opublikował wytyczne dotyczące kryptowalut, giełd i ICO. Od tego czasu FSRA w cały czas aktywnie współpracowała z branżą. W 2019 r. zatwierdziła nawet kilka krypto firm, w tym giełdę BitOasis.

dubaj regulacje kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.