Prezydent USA zamraża przepisy od FinCEN dotyczące kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Prezydent USA zamraża przepisy od FinCEN dotyczące kryptowalut

Konrad Juszczyk
Biden zamraża regulacje od FinCEN

Pierwszego dnia swojego urzędowania prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden zamroził wszystkie „nowe lub oczekujące” zasady ustanowione za kadencji Trumpa do czasu, gdy członkowie jego administracji będą mogli je zweryfikować.

Nowe zmiany

Joe Biden w pierwszym dniu urzędowania postanowił zamrozić federalny proces regulacyjny, w tym przepisy dotyczące wypłat kryptowalut na portfele prywatne. Stop regulacji będzie trwał do czasu, gdy członkowie administracji Bidena będą mogli je zweryfikować.

Zniesiona zasada dotycząca zwolenników kryptowalut została zaproponowana przez Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) 18 grudnia pod kierownictwem byłego sekretarza skarbu USA, Stevena Mnuchina. Reguła „wymagała od banków i firm świadczących usługi pieniężne składania raportów, prowadzenia rejestrów i weryfikowania tożsamości klientów”, którzy dokonują transakcji na prywatne portfele kryptowalut.

Propozycja złożone przez FinCEN została szeroko skrytykowana przez liderów branży kryptograficznej, w tym CEO firmy świadczącej usługi finansowe Square. Jack Dorsey powiedział, że zbieranie nazwy i adresu kontrahenta nie powinno być wymagane w przypadku kryptowaluty, tak jak nie jest to obecnie wymagane w przypadku gotówki. Inni krytycy tej reguły stwierdzili, że zgodność niektórych projektów byłaby technicznie niemożliwa, ponieważ inteligentne kontrakty nie zawierają informacji o nazwie, ani adresie.

Jasna przyszłość dla branży kryptowalut?

Znawca branży kryptograficznej Jake Chervinsky pochwalił działania nowego prezydenta i podkreślił swoje optymistyczne podejście do Janet Yellen, która została wyznaczona na stanowisko nowego sekretarza skarbu. Biden wybrał również Gary’ego Genslera na szefa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, który wydaje się być bardziej przychylny decentralizacji niż jego poprzednik.

Po pierwsze, każdy jest lepszy niż sekretarz Mnuchin, który dawno temu zdecydował, że nienawidzi wszystkiego, co dotyczy kryptowalut. Po drugie, chociaż dr Yellen może nie być teraz fanką, spodziewam się, że będzie otwarta na naukę i słuchanie oraz będzie postępować zgodnie z ustaloną kolejnością przy podejmowaniu decyzji dotyczących nowych przepisów. Dobre. – powiedział Chervinsky

Biden zamraża regulacje od FinCEN
reklama
reklama