Były doradca Ripple'a zostanie Kontrolerem Waluty - twierdzi WSJ | Wiadomości | CrypS.

Były doradca Ripple’a zostanie Kontrolerem Waluty – twierdzi WSJ

Maciej Żerelik
kontroler waluty occ

Według Wall Street Journal, stanowisko Kontrolera Waluty w USA obejmie były członek zarządu doradców Ripple’a.

Raport powołuje się na osoby „zaznajomione ze sprawą”. Źródła te twierdzą, że prezydent Biden na szefa agencji nadzorującej krajowe banki mianuje byłego urzędnika Departamentu Skarbu – Michaela Barra.

Stanowisko Kontrolera Waluty pełni funkcję administratora federalnego systemu bankowego i szefa Biura Kontrolera Waluty (ang. Office of the Comptroller of the Currency – OCC). WSJ określił go jako jednego z najpotężniejszych regulatorów bankowych:

„Kontroler nadzoruje setki organów nadzoru bankowego stacjonujących w dużych amerykańskich firmach finansowych, co czyni go jednym z najpotężniejszych regulatorów bankowych”.

Oficjalna decyzja nie została jeszcze podjęta. WSJ nie był w stanie zweryfikować tej historii przy pomocy komentarzy Białego Domu, Departamentu Skarbu czy samego Barra.

Jeśli zostanie zatwierdzona, Michael Barr będzie drugim nominowanym na to stanowisko, który posiada doświadczenie w branży kryptowalut. Wcześniej urząd ten piastował były szef giełdy Coinbase Brian Brooks, który ustąpił ze stanowiska w zeszłym tygodniu, po ośmiu miesiącach pracy w administracji Trumpa.

Barr został mianowany na członka Rady Doradczej Ripple Labs w 2015 roku. W tym czasie był bardzo chętny do wspierania innowacji w sektorze płatności.

„Nasz globalny system płatności jest bardzo przestarzały. Uważam, że innowacje w zakresie płatności mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa systemu finansowego, obniżenia kosztów oraz poprawy dostępu i wydajności zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw”.

– mówił Barr w 2015 roku.

Zespół Bidena rozważał również przyznanie tego stanowiska profesorowi prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim – Mehrsowi Baradaranowi.

Administracja Bidena wybrała również Gary’ego Genslera, jako najbardziej prawdopodobnego kandydata na szefa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Były przewodniczący Commodity Futures Trading Commission jest znany z tego, że jest bardziej pozytywnie nastawiony do decentralizacji i cyfryzacji finansowej niż poprzedni przedstawiciel tego stanowiska.

kontroler waluty occreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.