Były doradca Ripple'a zostanie Kontrolerem Waluty - twierdzi WSJ | Wiadomości | CrypS.

Były doradca Ripple’a zostanie Kontrolerem Waluty – twierdzi WSJ

Zerelik Maciej
kontroler waluty occ

Według Wall Street Journal, stanowisko Kontrolera Waluty w USA obejmie były członek zarządu doradców Ripple’a.

Raport powołuje się na osoby „zaznajomione ze sprawą”. Źródła te twierdzą, że prezydent Biden na szefa agencji nadzorującej krajowe banki mianuje byłego urzędnika Departamentu Skarbu – Michaela Barra.

Stanowisko Kontrolera Waluty pełni funkcję administratora federalnego systemu bankowego i szefa Biura Kontrolera Waluty (ang. Office of the Comptroller of the Currency – OCC). WSJ określił go jako jednego z najpotężniejszych regulatorów bankowych:

„Kontroler nadzoruje setki organów nadzoru bankowego stacjonujących w dużych amerykańskich firmach finansowych, co czyni go jednym z najpotężniejszych regulatorów bankowych”.

Oficjalna decyzja nie została jeszcze podjęta. WSJ nie był w stanie zweryfikować tej historii przy pomocy komentarzy Białego Domu, Departamentu Skarbu czy samego Barra.

Jeśli zostanie zatwierdzona, Michael Barr będzie drugim nominowanym na to stanowisko, który posiada doświadczenie w branży kryptowalut. Wcześniej urząd ten piastował były szef giełdy Coinbase Brian Brooks, który ustąpił ze stanowiska w zeszłym tygodniu, po ośmiu miesiącach pracy w administracji Trumpa.

Barr został mianowany na członka Rady Doradczej Ripple Labs w 2015 roku. W tym czasie był bardzo chętny do wspierania innowacji w sektorze płatności.

„Nasz globalny system płatności jest bardzo przestarzały. Uważam, że innowacje w zakresie płatności mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa systemu finansowego, obniżenia kosztów oraz poprawy dostępu i wydajności zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw”.

– mówił Barr w 2015 roku.

Zespół Bidena rozważał również przyznanie tego stanowiska profesorowi prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim – Mehrsowi Baradaranowi.

Administracja Bidena wybrała również Gary’ego Genslera, jako najbardziej prawdopodobnego kandydata na szefa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Były przewodniczący Commodity Futures Trading Commission jest znany z tego, że jest bardziej pozytywnie nastawiony do decentralizacji i cyfryzacji finansowej niż poprzedni przedstawiciel tego stanowiska.

kontroler waluty occ
reklama
reklama