Australijski trader pozywa dwa banki za odmowę świadczenia usług | Wiadomości | CrypS.

Australijski trader pozywa dwa banki za odmowę świadczenia usług

Mariusz Przepiórka
australijczyk pozywa dwa banki za dyskryminację kryptowalut

Allan Flynn, australijski trader kryptowalutowy, złożył pozew przeciwko dwóm dużym bankom komercyjnym, zarzucając im dyskryminację i bezprawne zamknięcie swoich rachunków. Taką informację opublikował Australian Financial Review.

Flynn prowadzi platformę wymiany i według doniesień medialnych obsługuje około 450 klientów. W pozwie złożonym przeciwko bankom Westpac i ANZ wskazał, że banki zamknęły jego rachunki wkrótce po ich otwarciu. Co ciekawe, nie jest to pierwsza taka sytuacja w tradingowej karierze Australijczyka. W ciągu ostatnich trzech lat jego rachunki były zamykane przez ponad 20 banków, w tym CBA, NAB, ING i Bendigo Bank. W rozmowie z Australian Financial Review Flynn m.in. szukał odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób może prowadzić legalną działalność, skoro żaden bank nie chce prowadzić jego rachunku.

Trader BTC posiada licencję Australian Transaction Reports and Analysis Centre (AUTRAC), która pozwala mu na prowadzenie legalnej działalności związanej z kryptowalutami. Jednak, według banków, był on zamieszany w oszustwa kryptowalutowe. Dodatkowo, Flynn twierdził, że jeden z pracowników banku ANZ poinformował inne banki i jego klientów, że był zaangażowany w oszustwa kryptowalutowe. Trader domaga się odszkodowania w wysokości ponad 250 tys. AUD (ok. 192 tys, USD) z tytułu dyskryminowania jego działalności.

Problemy branży z sektorem bankowym

Banki nigdy nie były pozytywnie nastawione do firm z branży kryptowalutowej. Od niedawna ich postawa ulega zmianie po przyjęciu BTC do mainstreamu, ale w ogólnym ujęciu wrogość jednak wciąż jest widoczna. Duże firmy, takie jak Coinbase, mierzyły się z poważnymi trudnościami, gdy ich brytyjski partner bankowy odmówił dalszego świadczenia usług. Jednak najpoważniejsza może być sytuacja w Indiach, kraju o znaczącym rynku kryptowalutowym. Przez rok obowiązywał tam wprowadzony przez bank centralny zakaz świadczenia usług bankowych dla firm kryptowalutowych. Decyzję banku uchylił dopiero wyrok sądu najwyższego.

australijczyk pozywa dwa banki za dyskryminację kryptowalut
reklama
reklama