Kryptowaluty
Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 22.10]
Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. Dzisiejsze tematy to bitomaty w sieci Walmart, 150 000 BTC dla byłych klientów Mt.Gox oraz miejskie ogrzewanie zasilane koparkami kryptowalut. Zwrot po latach Plan wypłaty rekompensat dla byłych klientów Mt.Gox
Bitomaty w sklepach Walmart! Sieć zainstalowała 200 maszyn, w planach 8000
Bitomaty pojawiły się po cichu w 200 sklepach sieci Walmart. Największy sprzedawca detaliczny na świecie planuje otworzyć 8000 punktów umożliwiających zakup bitcoinów za gotówkę. Informację potwierdziła dyrektor ds. komunikacji spółki – Molly Blakeman. 200 bitomatów postawionych w sklepach sieci to część programu pilotażowego, uruchomionego
Google tłumaczy jak hakerzy przejęli tysiące dużych kont YouTube
Google rzuciło światło na falę ataków hakerskich, które zmieniły kanały twórców w oszustwa kryptowalutowe. Raport od Google Grupa Google Threat Analysis Group poinformowała o zapobieganiu atakom „rosyjskojęzycznych hakerów” na tysiącach kanałów YouTube. Napastnicy hakowali kanały i wykorzystywali je do tworzenia oszustw kryptowalutowych, które miały
Plan rekompensat Mt.Gox przyjęty. Byli klienci dostaną 150 000 BTC ($9,9 mld)
Powiernik Mt.Gox potwierdził dziś, że wierzyciele zlikwidowanej giełdy kryptowalut opowiedzieli się za przyjęciem jego planu wypłaty rekompensat. Nie wcześniej niż za miesiąc 24 000 poszkodowanych podzieli między siebie 150 000 bitcoinów. Za przyjęciem planu rekompensat opowiedziało się 99% osób biorących udział w głosowaniu. Na
Vitalik Buterin znowu zdumpował psie coiny
Vitalik Buterin wyprzedał kolejne psie monety warte 4,3 miliona dolarów, które trafiły do jego portfela w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Część pozyskanych w ten sposób funduszy przeznaczył na pomoc szczytnym celom. Współzałożyciel Ethereum we wtorek sprzedał na giełdzie Uniswap psie monety mimowolnie wysłane do
Interactive Brokers uruchamia handel kryptowalutami
Interactive Brokers Group Inc. poinformowało, że uruchomiła handel kryptowalutami dla zarejestrowanych doradców inwestycyjnych w USA. Kolejna firma umożliwia handel krypto Globalna firma brokerska Interactive Brokers Group, ogłosiła dziś rozpoczęcie handlu kryptowalutami dla zarejestrowanych doradców inwestycyjnych (RIA) w USA. Firma umożliwia handel i usługę przechowywania
Brytyjscy inwestorzy stracili 200 mln USD na krypto-oszustwach
Zgodnie z raportem Action Fraud w okresie od stycznia do października 2021 Brytyjczycy stracili ponad 200 mln USD na oszustwach związanych z kryptowalutami. To o 30% więcej niż w całym ubiegłym roku. Specjalny wydział londyńskiej policji – Action Fraud poinformował, że oszustwa związane z
Senat USA wzywa Facebooka do zatrzymania pilotażu portfela Novi
Grupa amerykańskich senatorów wezwała Marka Zuckerberga, aby natychmiast zakończył pilotaż cyfrowego portfela Novi i zobowiązał się nie wprowadzać na rynek stablecoina Diem. Wezwanie to nastąpiło tuż po nawiązaniu oficjalnej współpracy z giełdą Coinbase. Kolejne problemy na drodze Novi Amerykańscy senatorzy wezwali do natychmiastowego zamknięcia
Revolut usuwa opłaty za handel kryptowalutami w USA
Revolut to cyfrowa „super aplikacja” bankowa, która szturmem zdobyła Europę. Wciąż jest jednak mało znana w Stanach Zjednoczonych, gdzie weszła na rynek dopiero wiosną 2020 roku. Teraz firma stara się, aby dostrzeżono ją również na rynku największej gospodarki świata. W tym celu wprowadza szereg
Coinbase pomaga Facebookowi testować portfel Novi
Facebook wybrał Coinbase jako partnera powierniczego do pilotażu swojego cyfrowego portfela Novi. Akcje giełdy wzrosły dziś rano o 2% po tych informacjach. Współpraca Facebooka z Novi Największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła na swoim blogu, że w ramach programu pilotażowego,firma będzie chronić fundusze użytkowników
