USA: Cynthia Lummis chce wprowadzić ustawę kryptowalutową w 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

USA: Cynthia Lummis chce wprowadzić ustawę kryptowalutową w 2022 roku

Mariusz Przepiórka
Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC

Amerykańska senator ze stanu Wyoming, Cynthia Lummis, jedna z amerykańskich ustawodawców stojących za wieloma pro-kryptowalutowymi aktami prawnymi, zamierza w przyszłym roku wprowadzić kompleksową ustawę dotyczącą obsługi aktywów cyfrowych.

Według doniesień serwisu Bloomberg, proponowany projekt ustawy senator Lummis ma na celu zapewnienie jasności regulacyjnej w zakresie stablecoinów, wskazanie organom regulacyjnym, które kryptowaluty należą do określonej klasy aktywów i oferują ochronę konsumentów. Ponadto, amerykańska senator miała zaproponować utworzenie organizacji pod wspólną jurysdykcją Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w celu nadzorowania rynku kryptowalut.

Lummis chce zbudować poparcie dla ustawy

Senator Lummis na Twitterze zaapelowała do wyborców, aby skontaktowali się ze swoimi senatorami i namówili ich do poparcia ustawy. Senator z Wyoming – mimo że jest zagorzałą konserwatystką, która głosowała przeciwko komisji ds. zbadania zamachu na Kapitol 6 stycznia – wcześniej współpracowała z Markiem Warnerem i Kyrsten Sinemą z Partii Demokratycznej, aby „naprawić” definicję pośrednika w ustawie infrastrukturalnej podpisanej w listopadzie.

Każda ustawa przedstawiona w Senacie będzie prawdopodobnie wymagała poparcia co najmniej 60 senatorów, aby mogła zostać poddana pod głosowanie. W tej chwili Demokraci kontrolują 50 ze 100 miejsc w Senacie, a głos wiceprezydent Kamali Harris w przypadku remisu może być decydujący.

Senator deklarowała zakup BTC

Lummis jest zwolenniczką bitcoina, a przed wyborem na stanowisko senatora deklarowała, że zakupiła BTC o wartości między 50 tys. USD a 100 tys. USD. Inni członkowie kongresu wykazujący w oświadczeniach majątkowych zakupy kryptowalut to Marie Newman z Illinois, Michael McCaul z Teksasu, Pat Toomey z Pensylwanii, Barry Moore z Alabamy, Jefferson Van Drew z New Jersey i Michael Waltz z Florydy.

Dla kontrastu, postępowa senator Alexandria Ocasio-Cortez niedawno wypowiedziała się w mediach społecznościowych, że według niej posiadanie BTC lub innych aktywów cyfrowych jest niewłaściwe. Demokratyczna członkini Izby argumentowała, że ponieważ ustawodawcy mają dostęp do „wrażliwych informacji i przyszłej polityki”, takie inwestycje mogą wpłynąć na ich bezstronność.

Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.