Opera zintegruje się z Polygonem i otworzy ekosystem DApp | Wiadomości | CrypS.

Opera zintegruje się z Polygonem i otworzy ekosystem DApp

Mariusz Przepiórka
Użytkownicy będą mogli szybko kupować i sprzedawać szereg kryptowalut w przeglądarce Opera

Przeglądarka internetowa Opera, która obsługuje aplikacje Web 3.0 i oferuje wbudowany portfel kryptowalutowy, poinformowała o zbliżającej się integracji z Polygonem (MATIC).

Integracja, która ma wejść w życie w pierwszym kwartale 2022 roku, najpierw otworzy ekosystem Polygon dla ponad 80 milionów użytkowników Opery na telefonach z systemem Android, a następnie dla reszty użytkowników korzystających z innych urządzeń i platform.

Polygon to rozwiązanie do skalowania w warstwie 2 Ethereum (ETH) zaprojektowane w celu uzyskania niższych prowizji i szybszej realizacji transakcji. Dzięki integracji, użytkownicy Opery będą mogli uzyskać dostęp do zdecentralizowanych aplikacji Polygon, takich jak Sushiswap, Curve i Aave, a także do gier blockchain i platform z tokenami NFT, takich jak Decentraland, OpenSea i TheSandbox.

Integracja może obniżyć opłaty

Jorgen Arnese, wiceprezes wykonawczy Opera Mobile, powiedział, że planowana integracja umożliwi „poradzenie sobie z największym wyzwaniem, przed którym stoją entuzjaści kryptowalut” – mianowicie wysokimi opłatami i długim czasem realizacji transakcji.

Arjun Kalsy, wiceprezes ds. rozwoju w firmie Polygon, dodał, że dzięki tej integracji, miliony aktywnych użytkowników Opery będą mogły doświadczyć prężnie działającego ekosystemu DApp firmy Polygon i najlepszej w swojej klasie technologii Web 3.0.

Rozwiązania do skalowania Ethereum, takie jak Polygon, w ostatnich latach stały się kluczowe, ponieważ sieć może obsłużyć tylko około 15 transakcji na sekundę. W czasach największej aktywności sieci, jak w przypadkach, gdy celebryci próbują zrzucić ponad 10 000 tokenów NFT jednocześnie, opłaty mogą wzrosnąć do absurdalnych rozmiarów. Opłaty są jeszcze wyższe w zdecentralizowanych protokołach finansowych, takich jak pożyczki i kredyty peer-to-peer, gdzie do udzielenia pożyczki wymagane jest wiele potwierdzeń inteligentnych kontraktów.

Użytkownicy będą mogli szybko kupować i sprzedawać szereg kryptowalut w przeglądarce Opera
reklama
reklama