2021 rok był najlepszym rokiem dla Ripple pomimo sprawy z SEC - mówi CEO | Wiadomości | CrypS.

2021 rok był najlepszym rokiem dla Ripple pomimo sprawy z SEC – mówi CEO

Zerelik Maciej
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

To był całkiem niezły rok dla Ripple. Podczas gdy saga z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest daleka od zakończenia, dyrektor generalny Brad Garlinghouse uważa, że rok 2021 był przełomowy dla jego firmy.

Złożona 22 grudnia 2020 r. sprawa SEC przeciwko Ripple jest regulacyjną zagadką. Od złożenia przez amerykański urząd pozwu oskarżającego Ripple o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych minął już dokładnie rok. Branża kryptowalut wciąż czeka na zakończenie tej batalii. W serii tweetów Garlinghouse zastanawiał się nad działaniami SEC i stwierdził, że był to atak nie tylko na Ripple, ale mający na celu zdławienie krypto innowacji.

Ze wszystkich gównianych rzeczy w 2020 roku, to na pewno była jedna, aby zakończyć rok turlając się po podłodze ze śmiechu. Ale to, co powiedziałem wtedy, pozostaje (boleśnie) prawdziwe dzisiaj: jest to atak na kryptowaluty w USA, a nie tylko na Ripple. Niektórzy wzięli zarzuty SEC za wartość nominalną / myśleli, że to jednorazowy przypadek, ale już nie.

Wracając do sporu prawnego, CEO zwrócił uwagę na wyniki ODL w trzecim kwartale roku. Warto zauważyć, że Ripple wcześniej ujawnił znaczący wzrost i trakcję On-Demand Liquidity, jako że wartość transakcji wzrosła o 130%.

Garlinghouse wspomniał również o rozwoju korytarzy ODL, takich jak Japonia i Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz o rozwiązaniu CBDC opartym na prywatnej wersji publicznego XRPL, które połączyło siły z Bhutanem i Palau. Podkreślił on, że wszystkie te zmiany nie były wynikiem lokalnych działań. W rzeczywistości, wzrost pochodzi z innych części świata.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna
reklama
reklama