Ponad 50 krajów wprowadziło zakaz kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Ponad 50 krajów wprowadziło zakaz kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
zakaz handlu kryptowalut w Anglii

Łącznie 51 krajów na całym świecie wprowadziło zakaz kryptowalut. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Globalny Dyrektoriat Badań Prawnych (GLRD) Biblioteki Prawnej Kongresu.

Raport został pierwotnie opublikowany w 2018 roku, ale od tego czasu został zaktualizowany o nowe ustalenia. Możemy w nim przeczytać:

Podczas gdy raport z 2018 r. zidentyfikował 8 jurysdykcji z bezwzględnym zakazem i 15 jurysdykcji z pośrednim zakazem, aktualizacja z listopada 2021 r. identyfikuje 9 jurysdykcji z bezwzględnym zakazem i 42 z pośrednim zakazem.

Bezwzględny zakaz odnosi się do tych krajów, które uznały krypto za nielegalne.

Zakazy pośrednie z kolei odnoszą się do tych, które zabraniają bankom lub innym instytucjom finansowym handlu kryptowalutami itd. Dotyczą one również zakazu działalności giełd kryptowalutowych na terenie danej jurysdykcji.

Podział zakazów

Raport Biblioteki Kongresu wyszczególnia dziewięć krajów, które umieściły absolutne blokady na kryptowaluty.

Są to Algieria, Bangladesz, Chiny, Egipt, Irak, Maroko, Nepal, Katar i Tunezja. W tym roku najgłośniej było jednak o Państwie Środka.

Rząd chiński zakazał handlu kryptowalutami już w 2017 roku. Jednak teraz rozprawił się również z wydobyciem. Spowodowało to ogromne przesunięcie geopolityczne wśród górników do innych części świata. Stany Zjednoczone są obecnie największym rynkiem, a Kazachstan i Rosja zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Przed rozprawieniem się z miningiem, Chiny kontrolowały około dwóch trzecich całego sektora.

zakaz handlu kryptowalut w Angliireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.