Visa przejmuje CurrencyCloud za 925 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Visa przejmuje CurrencyCloud za 925 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Według badań Visa - 25% mieszkańców Ameryki Łacińskiej chce płacić kryptowalutami

Visa zakończyła proces przejęcia CurrencyCloud za niebotyczną kwotę 700 milionów brytyjskich funtów, czyli około 925 milionów dolarów.

W komunikacie prasowym z 20 grudnia, gigant w dziedzinie przetwarzania płatności Visa ogłosiła, że zakończyła proces akwizycji CurrencyCloud.

CurrencyCloud to platforma, która umożliwia bankom i firmom fintech dostarczanie rozwiązań w zakresie wymiany walut dla płatności transgranicznych.

Wartość transakcji to 700 milionów funtów brytyjskich lub około 925 milionów dolarów. Tak wynika z umowy, która została podpisana w lipcu tego roku.

CurrencyCloud również potwierdziło tę wiadomość za pośrednictwem swojego konta na Twitterze:

Warto zauważyć, że CurrencyCloud nawiązał współpracę z Ripple w lipcu 2020 roku. Głównym celem tego partnerstwa było przetwarzanie płatności transgranicznych na RippleNet.

Niedawno główny rywal Visa czyli MasterCard również dokonał akwizycji. Firma przejęła spółkę analityczną CipherTrace, aby wykrywać oszustwa, rozszerzyć swoją strategię kryptowalutową i napędzać innowacje.

Nabycie CipherTrace ma umożliwić firmie płatniczej połączenie danych, które zgromadziła w sektorze płatności z szybko rozwijającą się branżą kryptowalut. Wszystko to doprowadzi do tego, że Mastercard będzie mógł lepiej dostosowywać się do globalnych regulacji.

Według badań Visa - 25% mieszkańców Ameryki Łacińskiej chce płacić kryptowalutamireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.