Niemcy „czyszczą” skonfiskowane kryptowaluty o wartości ok. 100 mln euro | Wiadomości | CrypS.

Niemcy „czyszczą” skonfiskowane kryptowaluty o wartości ok. 100 mln euro

Anna Sutowicz
bitcoin on hand

Niemiecka jednostka do spraw zwalczania cyberprzestępczości sprzedała kryptowaluty o wartości 100 mln euro. Środki te na początku 2021 roku zostały skonfiskowane przez władzę trzem handlarzom narkotykowym. Proces ma na celu „wyczyszczenie” waluty.

Niemiecka jednostka do spraw zwalczania cyberprzestępczości skorzystała z usług Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG, by wprowadzić kryptowaluty z powrotem do obiegu. Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG to licencjonowany bank oraz regulowany partner handlowy. Niemieckie państwo w ten sposób „czyści” i sprzedaje przechwycone z przestępstw kryptowaluty o łącznej wartości około 100 mln euro.

Zdaniem niemieckiego pożyczkodawcy:

[Nasz proces] zapewnia, że ​​partnerzy handlowi są informowani o tym, że waluty są ponownie w legalnym posiadaniu i zostały uznane za „czyste”, co pozwala na ich sprzedaż.

Dzięki tej konfiguracji, podobne działania będą mogły być przetwarzane w przyszłości w sposób szybki, a jednocześnie bezpieczny z prawnego punktu widzenia.

Dyrektor zarządzający do spraw zasobów cyfrowych i lider projektu, Nils von Schoenaich-Carolath powiedział, że:

Ze względu na duże wolumeny, różnorodność walut i trudności związane z problemem prania pieniędzy, projekt ten był niezwykle złożony. Wspólnie opracowaliśmy legalne, zgodne i wydajne rozwiązanie do obsługi transakcji tego rodzaju, bez wpływu na rynek.

Czyszczenie krypto

Kryptowaluty pozostawiają cyfrowy ślad na łańcuchu bloków. Jeżeli w przeszłości były wykorzystane do znanej działalności przestępczej, można je łatwo zidentyfikować. Zostają wówczas oznaczone, jednakże możliwe jest ich „wyczyszczenie”. Czyszczenie odbywa się za pomocą tzw. mikserów kryptowalut usuwających dane w łańcuchu blokowym.

Umowa ramowa pomiędzy Prokuraturą Generalną we Frankfurcie oraz Bankhaus Scheich ustanawia także długoterminowe partnerstwo. Jest ona podstawą do przyszłego zbycia skonfiskowanych kryptowalut przez państwo Hesji.

Bank sprzedał kryptowaluty w ciągu tygodnia.

bitcoin on hand
reklama
reklama