Górnicy bitcoina wygenerowali ponad 15 mld dolarów przychodu w 2021 | Wiadomości | CrypS.

Górnicy bitcoina wygenerowali ponad 15 mld dolarów przychodu w 2021

Albert Czajkowski
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin

W 2021 r. górnicy bitcoinów zarobili ponad 15 miliardów dolarów. Takie dane podaje nam zespół The Block Research w swoim najnowszym raporcie.

Wynik ten oznacza wzrost przychodów rok do roku o 206%. Należy zauważyć, że szacunkowe dane w raporcie opierają się na założeniu, że firmy wydobywcze sprzedają swoje zgromadzone aktywa cyfrowe, aby zapłacić za energię elektryczną i inne zasoby, a niektórzy górnicy trzymają część wydobytych monet.

bitcoin mining przychody

Jak zauważono na powyższym wykresie, szacunkowe przychody z wydobycia osiągnęły szczyt w marcu, kiedy górnicy otrzymali około 1,75 miliarda dolarów, w tym 167 milionów dolarów opłat transakcyjnych.

Przez cały rok przychody z wydobywania bitcoinów były zwiększane przez gwałtownie rosnące ceny aktywów cyfrowych, które na początku listopada osiągnęły najwyższy poziom w historii.

Cały raport The Block Crypto do pobrania tutaj.

firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.