Kryptowaluty
Changpeng Zhao zaprzecza, że Binance kupiła ponad 100 000 BTC podczas spadku
Prezes giełdy Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że informacja o zakupie 101 266 BTC przez giełdę była nieprawdziwa. Wcześniej niektóre media donosiły, że platforma nabyła dużą ilość bitcoinów podczas spadku cen pierwotnej kryptowaluty. Zhao nazwał tę informację „kolejnym błędnym artykułem” i powiedział, że jej autorzy
BIS stworzy platformę do oceny skutków upadku stablecoinów i projektów DeFi
Innovation Hub Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) opracuje platformę do oceny potencjału ekonomicznego projektów stablecoinów i kryptowalut oraz związanego z nimi ryzyka dla stabilności finansowej. The #BISInnovationHub upcoming Eurosystem Centre will lead projects in quantum cryptography, cryptocurrency markets intelligence and climate disclosure transparency. The HK
Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE, mimo pozwu na 258 mld USD
Elon Musk, czyli najbogatszy człowiek na świecie deklaruje swoje niezachwiane poparcie dla Dogecoin. Twierdzi, że nadal będzie je wspierał, pomimo pozwu na 258 mld USD. Dyrektor Generalny Tesli, Elon Musk napisał na Twitterze, że nadal będzie wspierał Dogecoin. Ujawnił również, że dalej kupuje memecoin. Deklaracja Elona
Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC
Prezydent Salwadoru Nayib Bukele doradził inwestorom BTC, aby nie przejmowali się notowaniami. Według niego, inwestycje w BTC wzrosną „niezmiernie” po zakończeniu bessowego cyklu. Ci, którzy śledzą wydarzenia w świecie krypto, pamiętają, że Salwador pod rządami prezydenta Nayiba Bukele stał się pierwszym krajem, który zalegalizował BTC
Kurs Bitcoina spadł poniżej 18 000 USD
Pierwotna kryptowaluta poniosła porażkę przy poziomie 20 tys. dolarów. Spadek cen był gwałtowny i towarzyszył mu nagły wzrost wolumenu. Po raz pierwszy w historii BTC doszło też do spadku poniżej poprzedniego szczytu cyklu rynkowego. There’s a first time for everything https://t.co/1qLdb67aHR — cevo (@cryptocevo)
Elon Musk, SpaceX i Tesla pozwani za promowanie Dogecoina
Amerykanin Keith Johnson oskarżył firmy SpaceX i Tesla oraz ich szefa Elona Muska o promowanie „piramidy kryptowalutowej”, którą ma być Dogecoin (DOGE). Powód domaga się 258 mld USD odszkodowania – podaje agencja Bloomberg. W pozwie złożonym w sądzie federalnym na Manhattanie możemy przeczytać: Pozwani
Mike Novogratz mówi kiedy dojdzie do kolejnego rajdu Bitcoina
Kolejna hossa na rynku kryptowalut nastąpi, gdy amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) przestanie podnosić stopy procentowe. Tak stwierdził szef Galaxy Digital – Mike Novogratz w wywiadzie dla CNBC. Bitcoin będzie przewodził rynkom, gdy Fed się wycofa. Gdy tylko regulator się otrząśnie, notowania zareagują gwałtownym wzrostem.
Changpeng Zhao: Obecny spadek na rynku kryptowalut jest normalny
Dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance zanegował ostatnie spadki na całym rynku, próbując uspokoić społeczność. Changpeng Zhao podkreślił w wywiadzie dla Bloombereg Markets: European Open, że wahania cen są wspólne zarówno dla kryptowalut, jak i tradycyjnych rynków akcji. Obecna sytuacja odzwierciedla więc zwykły niedźwiedzi trend
Fed podniósł stopy procentowe. Bitcoin i Ethereum zareagowały wzrostem
Na zakończenie posiedzenia w dniach 14-15 czerwca amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) podniosła zakres podstawowych stóp procentowych o 75 punktów bazowych do 1,5-1,75%. Po raz pierwszy od 1994 r. regulator podwyższył stopę procentową tak gwałtownie. Na konferencji prasowej po posiedzeniu FOMC prezes Fed Jerome Powell
Jeden z największych banków w Europie wprowadza na rynek własny token
Belgijska grupa bankowa KBC Group wprowadziła na rynek powiązany z euro token cyfrowy o nazwie Kate Coin. Narzędzie to jest przeznaczone do stosowania w ramach ekosystemu organizacji i jej partnerów. KBC creates a first in Europe with the Kate Coin, its own digital coin
