Argentyńska skarbówka likwiduje podziemne kopalnie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Argentyńska skarbówka likwiduje podziemne kopalnie kryptowalut

Anna Sutowicz
Argentyńska skarbówka likwiduje podziemne kopalnie kryptowalut

Argentyna: Krajowa Agencja do spraw Polityki Podatkowej i Celnej (AFIP) przyłapała 3 tajnych górników kryptowalut. 


W ubiegłym tygodniu Krajowa Agencja do spraw Polityki Podatkowej i Celnej (Administración Federal de Ingresos Públicos, AFIP) w Argentynie wykryła trzy, tajne kopalnie kryptowalut. AFIP przeprowadził nalot na firmę zajmującą się wydobyciem kryptowalut działającą w Buenos Aires. Przedsiębiorstwo funkcjonowało w nieruchomości zarejestrowanej do innych celów komercyjnych. Wewnątrz lokacji AFIP znalazł 142 platformy i 1355 kart graficznych.

Według oświadczenia Krajowej Agencji do spraw Polityki Podatkowej i Celnej:

(AFIP) przeprowadził operację kontrolną nad firmą zajmującą się kopaniem kryptowalut, która pracowała na nieruchomości zadeklarowanej do innych celów komercyjnych i której dokumentacja nie mogła uzasadnić znalezionych tam elementów.

Po przeprowadzeniu dochodzenia władze zidentyfikowały także producenta rolnego w prowincji San Juan, który trzymał sprzęt do wydobywania kryptowalut w strefie chłodzenia owoców. AFIP nie ujawnił ilości wykrytego sprzętu ani ilości kryptowaluty posiadanej przez górnika.

Trzeci nalot został przeprowadzony w prowincji Kordoba. Jednak oficjalnie nie ujawniono dalszych szczegółów sprawy.

To pierwsze naloty przeprowadzone przez agencję na tajne kopalnie kryptowalut. Obecnie Argentyna nie ma oficjalnego rejestru górników kryptowalut, a niewiele firm działa legalnie. Większość górników w kraju prowadzi tę działalność potajemnie, by w ten sposób uniknąć płacenia podatków i korzystać z taryf za energię elektryczną dla gospodarstw domowych, które są silnie dotowane w porównaniu do stawek przemysłowych.

Bank Centralny Argentyny zakazał bankom pośredniczenia w handlu kryptowalutami

W maju tego roku, Bank Centralny Argentyny (BCRA) zakazał instytucjom finansowym oferowania handlu kryptowalutami. Miało to miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak dwa największe banki w kraju zasygnalizowały chęć wejścia na rynek aktywów cyfrowych. Według BCRA, ruch ten ma na celu złagodzenie ryzyka, jakie kryptowaluty stwarzają dla użytkowników i dla systemu finansowego jako całości.

Argentyńska skarbówka likwiduje podziemne kopalnie kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.