Wolumen na scentralizowanych giełdach kryptowalut wzrósł w sierpniu o 10% | Wiadomości | CrypS.

Wolumen na scentralizowanych giełdach kryptowalut wzrósł w sierpniu o 10%

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
giełdy fałszują wolumen

Wolumen obrotu na rynkach spot osiągnął w sierpniu 1,87 bln USD, co oznacza wzrost z 1,69 bln USD w lipcu. 10% wzrost wolumenu obrotu był pierwszym odnotowanym w ostatnich miesiącach.


Według danych dostarczonych przez zespół chińskiego dziennikarza Colina Wu, liderem pozostaje Binance z kwotą 441mld (+1%), natomiast najwięcej zyskał BitMart (+19,2%). Jednocześnie spośród 16 największych badanych giełd, dokładnie połowa platform wykazała spadek wolumenu obrotów. Największy spadek zarejestrowano na giełdzie Bitget (-37,8%).

Rynek kontraktów terminowych na kryptowaluty spadł jednak w sierpniu o 2%. Wolumen obrotu wyniósł 3,4 bln USD, z czego 1,58 bln USD przypadło na Binance (+1,6%). Tylko cztery giełdy odnotowały wzrost, przy czym Crypto.com zwiększył wolumen obrotu kontraktami terminowymi o 138,4%.

Jeśli chodzi o wizyty na giełdach kryptowalutowych, to w ciągu miesiąca wskaźnik ten spadł o 2,6%. Rosjanie przodują pod względem ruchu na giełdach Bybit, Gate.io, OKX i Huobi. Na giełdzie Binance użytkownicy z Rosji stanowią 6,3% – to drugi najwyższy wynik po Turcji.

Przypomnijmy, że wolumen handlu na scentralizowanych giełdach kryptowalutowych spadł w lipcu o 1,7%.

giełdy fałszują wolumenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.