The Merge zakończone sukcesem! Ethereum przeszło na PoS | Wiadomości | CrypS.

The Merge zakończone sukcesem! Ethereum przeszło na PoS

Michał Misiura
ethereum przeszło na pos - the merge zakończone sukcesem

Dziś rano o godzinie 8:43 czasu polskiego zakończono The Merge – długo oczekiwane przejście Ethereum na algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS).


15 września, dokładnie o godzinie 06:42:42 czasu UTC, w bloku 15537393 nastąpiło połączenie warstwy wykonawczej sieci głównej Ethereum oraz warstwy Beacon Chain, gdy Terminal Total Difficulty na blockchainie ETH osiągnął poziom 58750000000000000000000 T. Wydobycia ostatniego w historii bloku kryptowaluty, w ramach algorytmu PoW, dokonało F2Pool.

The Merge doczekało się pomyślnej aktywacji, co oznacza, że od teraz transakcje w sieci drugiej największej kryptowaluty są zatwierdzane na podstawie algorytmu konsensusu Proof-of-Stake (PoS). Po zmianach zużycie energii przez sieć Ethereum spadnie o 99,95%, a emisja nowych tokenów o 90%.

Transmisję Fundacji Ethereum, prowadzoną w czasie wydarzenia, oglądało na żywo ponad 40 000 widzów.

Na dwie godziny po aktywacji The Merge, cena Ethereum nie zmieniła się znacząco w żadnym kierunku, utrzymując się w okolicach 1600 USD.

ETH USDT wykres TradingView

The Merge – skutki dla Ethereum

Przejście sieci Ethereum na algorytm PoS znacząco zmniejszy zużycie energii potrzebnej do jej utrzymania (nawet o 99,95% w porównaniu ze wcześniejszym algorytmem PoW). Ponadto The Merge kładzie fundament pod przyszłe rozwiązania skalujące, w tym sharding.

Algorytm PoS oznacza także spadek emisji Ethereum o 90% z 13 000 ETH do około 1600 ETH dziennie, co według niektórych komentujących można porównać do trzech halvingów Bitcoina.

Pomyślne przeprowadzenie The Merge to nie koniec planów Fundacji Ethereum, której celem jest osiągnięcie przepustowości 100 000 transakcji na sekundę. Na drodze do tego celu pozostały aktualizacje „Surge”, „Verge”, „Purge” i „Splurge”, na którym kończą się techniczne plany ulepszeń ETH.

ethereum przeszło na pos - the merge zakończone sukcesemreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.