Zainteresowanie zakupem BTC najniższe od 2 lat | Wiadomości | CrypS.

Zainteresowanie zakupem BTC najniższe od 2 lat

Redakcja
bitcoin crash spadki

Bitcoin (BTC) od początku roku znajduje się w trendzie spadkowym. Obecnie walczy o utrzymanie się powyżej 20 000 USD. Wraz z korektą rynku spadło również zainteresowanie tym aktywem wśród inwestorów.


Zainteresowanie wyszukiwaniem w Google słowa kluczowego “buy bitcoin” osiągnęło najniższy poziom od dwóch lat. W tygodniu kończącym się 10 września według Google Trends poziom zainteresowania wynosił 6.

Warto zauważyć, że ostatni najniższy poziom zainteresowania słowem kluczowym został odnotowany 17 października 2020 roku. Wówczas kryptowaluta przygotowywała się do nowego rajdu, który zakończył się rynkiem byka odnotowanym w zeszłym roku.

buy bitcoin

W podziale na regiony, Nigeria jest liderem. Popularność tego słowa kluczowego utrzymuje się w tym kraju na poziomie 100. Następna jest Ghana z wynikiem 33. Kamerun plasuje się na trzecim miejscu z wynikiem 30.

Pomimo bessy na rynku kryptowalut, afrykańska scena blockchain nadal się rozwija i przyciąga znaczące fundusze, a inwestorzy venture capital (VC) nadal stawiają na przyszłość sektora.

Spadek wyszukiwań Bitcoina pośród trwałej korekty cenowej

Ogólnie rzecz biorąc, ogólne zainteresowanie Bitcoinem spadło, a aktywo skorygowało się o prawie 70% od swojego rekordowego poziomu zarejestrowanego w listopadzie 2021 roku. Wyprzedaż spowodowała, że Bitcoin konsoliduje się wokół granicy 20 000 USD.

Można zatem śmiało zinterpretować, że brak potężnych ruchów cenowych na Bitcoinie przyczynił się do niskiego zainteresowania w Google. Korekta zbiegła się również ze zmniejszonym zainteresowaniem inwestorów detalicznych, którzy stanowią największą część inwestorów kryptowalutowych.

W tym samym czasie zainteresowanie Bitcoinem zostało stłumione przez inne powiązane czynniki, takie jak np. krach ekosystemu Terra (LUNA). Wpływ tego upadku prawdopodobnie rozlał się na inne aktywa i nadszarpnął zaufanie inwestorów.

bitcoin crash spadkireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.