Kurs Bitcoina wzrósł powyżej 22 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Kurs Bitcoina wzrósł powyżej 22 000 USD

Maciej Żerelik
bitcoin kurs

W poniedziałek, 12 września, kurs Bitcoina przekroczył poziom 22 tysięcy dolarów. Aktywo zyskało 2,5% w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinGecko. W chwili pisania tego tekstu bitcoin jest notowany w okolicach 22 200 dolarów.


kurs bitcoina

Cena Ethereum utrzymuje się powyżej poziomu 1750 dolarów. Druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji straciła 0,8% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Nie wszystkie kryptowaluty z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji poszły w ślady tych sztandarowych. Na wykresach USDT (-0,2%), XRP (-0,7%) i Cardano (-1,4%) dominuje kolor czerwony.

Bitcoin spadł do 19 000 dolarów 7 września, przebijając się poniżej 18 500 dolarów po raz pierwszy od lipca. Kurs Ethereum spadł do 1500 dolarów po krótkotrwałym wzroście wywołanym aktualizacją Bellatrix.

W dniu 9 września czołowe kryptowaluty powróciły do swoich poprzednich poziomów. Cyfrowe złoto osiągnęło szczyt 21 000 dolarów, a Ethereum – 1 700 dolarów.

Chainalysis dopuścił do powstania dywergencji cenowej pomiędzy pierwszą i drugą najbardziej skapitalizowaną kryptowalutą po The Merge. Według analityków, stakowanie sprawiłoby, że Ethereum przypominałoby obligacje lub towary giełdowe, dzięki czemu mogłoby przyciągnąć kapitał instytucjonalny.

Z kolei trader działający pod pseudonimem filbfilb stwierdził, że BTC może spaść z obecnych poziomów do 10 000 – 11 000 USD.

bitcoin kursreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.