Huobi rezygnuje z notowań Monero i 6 tokenów prywatności | Wiadomości | CrypS.

Huobi rezygnuje z notowań Monero i 6 tokenów prywatności

Mariusz Przepiórka
huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dash

Giełda kryptowalut Huobi wycofa ze swojej platformy siedem tokenów prywatności. To efekt presji regulacyjnej wywieranej na kryptowaluty skoncentrowane na zachowaniu prywatności użytkowników.


Huobi ogłosiła, że kończy obsługę handlową takich tokenów, jak Dash (DSH), Decred (DCR), Firo (FIRO), Monero (XMR), Verge (XVG), Zcash (ZEC) i Horizen (ZEN).

Tokeny te zaczną być wycofywane z rynku 19 września, natomiast usługi depozytowe ustały w poniedziałek wraz z ogłoszeniem tej informacji. Użytkownicy zostali wezwani do zamknięcia otwartych zleceń na tokeny prywatności, a giełda anuluje wszelkie istniejące zlecenia w czasie delistingu i przekaże zablokowane środki na konta użytkowników.

Huobi zasłania się wymaganiami regulatorów

Huobi wskazuje, że podejmuje działania w celu spełnienia wymagań zgodności z przepisami w ponad 100 krajach, w których prowadzi działalność. W komunikacie przytoczono działania mające na celu przestrzeganie najnowszych regulacji finansowych, a także zasad zarządzania tokenami w firmie.

Jedna z zasad stosowanych przez Huobi odnosi się do „wstrzymywania lub kończenia obrotu”, co daje Huobi Global prawo do rezygnacji z obrotu tokenami w określonych okolicznościach, które w szczególności obejmują tokeny prywatności.

Giełda potwierdziła również, że zakończyła świadczenie usług handlowych dotyczących kontraktów terminowych, marży, ETP, OTC i usług bota handlowego. Na razie nie wiadomo jednak co jest powodem takich działań i czy stoją za tym wymogi nakładane przez regulatorów w poszczególnych krajach.

Huobi wejdzie na rynek USA

Huobi przymierza się do wejścia na rynek Stanów Zjednoczonych po zdobyciu zezwolenia Money Services Business (MSB). Jest to możliwe po uzyskaniu w lipcu 2022 licencji od FinCEN, biura Departamentu Skarbu USA stworzonego z misją ochrony systemu finansowego przed nielegalnymi transakcjami.

Według wcześniejszych doniesień medialnych, tokeny prywatności znalazły się pod intensywną kontrolą w różnych jurysdykcjach na całym świecie. W ostatnich latach ich obrót został zakazany m.in. w Japonii, Korei Południowej i Australii.

huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dashreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.