Coinbase
Forbes oskarża Binance o wykorzystywanie środków klientów
We wczorajszym raporcie Forbes oskarża Binance o „zakulisowy manewr”. Twierdzi, że giełda przekazała funduszom hedgingowym 1,78 miliarda dolarów w stablecoinach. Z poniedziałkowego artykułu Forbesa wynika, że w ubiegłym roku giełda kryptowalutowa Binance przeniosła blisko 1,8 miliarda dolarów zabezpieczenia mającego wspierać stablecoiny swoich klientów do
Nowy blockchain Coinbase ma problemy z uruchomieniem
Kilka dni temu Coinbase ujawnił swój własny blockchain warstwy 2. Sieć zbudowana na Ethereum (ETH) powinna zaoferować deweloperom bezpieczny, tani i łatwy sposób na wprowadzenie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) do ponad 110 milionów użytkowników Coinbase. Niestety sieć wciąż ma pewne problemy ze startem. Coinbase blockchain
Coinbase tworzy własną warstwę 2 Ethereum – Base
Największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase uruchomiła sieć testową swojego rozwiązania warstwy 2 nazwanego Base. Opiera się ono na architekturze OP Stack firmy Optimism. Deweloperzy powiedzieli, że nowe rozwiązanie nie wiąże się z emisją tokena. Do uiszczania opłat transakcyjnych służy natywny token sieci Ethereum, czyli
W 2022 roku firmy kryptowalutowe wydały na lobbing w Waszyngtonie 22 mln USD
W 2022 roku amerykański przemysł krypto wydał blisko 22 miliony dolarów na lobbystów. To ponad dwukrotnie więcej niż w 2021 roku. Według raportu grupy badawczej OpenSecrets, która monitoruje pieniądze w polityce USA w ubiegłym roku firmy kryptowalutowe wydały 21,55 milionów dolarów na lobbing w Waszyngtonie. W
Coinbase przygotowuje się do walki z SEC
Dyrektor generalny Coinbase twierdzi, że z radością pójdzie do sądu bronić swojego stanowiska w sprawie stakingu. Usługi stakingu kryptowalut świadczone przez giełdy w USA są zagrożone, ponieważ Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uważa, że zaliczają się one do produktów finansowych, które wymają zarejestrowania.
Szef Coinbase: SEC może zakazać stakingu indywidualnym osobom
CEO Coinbase uważa, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) chce zakazać detalicznego stakingu. 9 lutego Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase stwierdził, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zamierza zakazać stakingu klientom detalicznym. Nie wyjaśnił jednak źródła tych informacji. Armstrong napisał
Sędzia odrzucił pozew przeciwko Coinbase o nielegalną sprzedaż tokenów
Wczoraj sędzia amerykański odrzucił pozew zbiorowy klientów Coinbase Global Inc., którzy oskarżyli giełdę kryptowalut o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych i brak rejestracji jako broker-dealer. Sędzia Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych Paul Engelmayer odrzucił roszczenia klientów Coinbase wskazane w pozwie zbiorowym. Ich zdaniem giełda sprzedała niezarejestrowane
Coinbase zwalnia 20% pracowników w trzeciej rundzie cięć
Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła dalsze szczegóły planu restrukturyzacji, który przyjęto w odpowiedzi na bieżące uwarunkowania rynkowe wpływające na branżę. Według udostępnionych informacji giełda zakłada redukcję zatrudnienia o 20%, co przełoży się na likwidację 950 miejsc pracy. Realizacja planu ma zakończyć się w drugim kwartale
Jak wsparcie Binance wpływa na cenę tokena?
Nowe badanie przeprowadzone przez analityka kryptowalutowego Ren & Heinrich pokazuje wzór w zachowaniu 26 tokenów po dodaniu ich do platformy największej giełdy kryptowalut na świecie – Binance. Natychmiast po wprowadzeniu dowolnego tokena na platformę, jego wartość wzrasta średnio o 41% – podaje analityk. Ale
Coinbase zapłaci 100 mln $ za naruszenie zasad AML
Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase zawarła ugodę z nowojorskim Departamentem ds. Usług Finansowych (NYDFS). Na jej mocy giełda zapłaci 100 mln USD, ponieważ regulator stanu Nowy Jork znalazł luki w systemach przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), badania due diligence klientów giełdy i raportowania podejrzanych działań. Naruszenia
