Forbes oskarża Binance o wykorzystywanie środków klientów

Forbes oskarża Binance o wykorzystywanie środków klientów

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Binance

We wczorajszym raporcie Forbes oskarża Binance o „zakulisowy manewr”. Twierdzi, że giełda przekazała funduszom hedgingowym 1,78 miliarda dolarów w stablecoinach.


Z poniedziałkowego artykułu Forbesa wynika, że w ubiegłym roku giełda kryptowalutowa Binance przeniosła blisko 1,8 miliarda dolarów zabezpieczenia mającego wspierać stablecoiny swoich klientów do funduszy hedgingowych. Według raportu, giełda przekazała je m.in. do Alameda Research i Cumberland/DRW bez informowania użytkowników. Forbes porównuje działania Binance do praktyk upadłej giełdy FTX.

Chociaż Binance wcześniej przyznało, że procesy zarządzania portfelem dla zabezpieczenia tokenów powiązanych z Binance nie zawsze były bezbłędne, to rzecznik giełdy powiedział, że w żadnym momencie nie miało to wpływu na zabezpieczenie aktywów użytkowników.

To powszechna praktyka

Główny strateg Binance, Patrick Hillman powiedział Forbesowi, że przemieszczanie pieniędzy między portfelami było powszechną praktyką i nie stanowiło problemu:

Nie było żadnego comminglingu, ponieważ są portfele i jest księga główna.

Społeczność podejrzewa Forbesa o szerzenie strachu, niepewności i wątpliwości (FUD) przeciwko Binance. W 2022 roku prawnik kryptowalutowy, Irina Heaver napisała na Twitterze, że Forbes głosi “kłamstwa i dezinformację”.

Przykłady artykułów Forbesa na temat Binance, które opublikowano w ostatnich kilku miesiącach:

Przykłady artykułów Forbesa na temat Binance, które opublikowano w ostatnim roku nagłówek forbes inny artykuł forbes o binance

Coinbase zawiesza handel BUSD

W odpowiedzi na artykuł Forbesa giełda Coinbase ogłosiła, że 13 marca zamierza zawiesić handel BUSD:

Regularnie monitorujemy aktywa na naszej giełdzie, aby upewnić się, że spełniają one nasze standardy notowań (…) W oparciu o nasze najnowsze recenzje, Coinbase zawiesi handel na Binance USD (BUSD) 13 marca 2023 r. około godziny 12:00 czasu wschodniego. Handel zostanie zawieszony na Coinbase.com (Simple i Advanced Trade), Coinbase Pro, Coinbase Exchange i Coinbase Prime.

Giełda dodała, że BUSD, które są obecnie przechowywane na kontach użytkowników pozostaną dostępne, a użytkownicy będą mogli wypłacić swoje środki w dowolnym momencie.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.