Coinbase tworzy własną warstwę 2 Ethereum - Base | Wiadomości | CrypS.

Coinbase tworzy własną warstwę 2 Ethereum – Base

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase uruchomiła sieć testową swojego rozwiązania warstwy 2 nazwanego Base. Opiera się ono na architekturze OP Stack firmy Optimism.


Deweloperzy powiedzieli, że nowe rozwiązanie nie wiąże się z emisją tokena. Do uiszczania opłat transakcyjnych służy natywny token sieci Ethereum, czyli ETH. Base będzie współdziałać z podstawowymi produktami firmy, w tym Coinbase Wallet.

Współpraca z Optimism

Amerykańska giełda dołączy również do Optimism jako główny deweloper OP Stack. Część opłat transakcyjnych Base w sieci trafi do skarbca Optimism Collective.

Coinbase i jego ramię venture capital uruchomią też między innymi Base Ecosystem Fund. Będzie on inwestował w projekty we wczesnej fazie rozwoju, które wykorzystują nowe rozwiązanie warstwy 2.

Wiadomość ta pozytywnie wpłynęła na cenę OP – w ciągu ostatnich 24 godzin token użytkowy projektu Optimism wzrósł do niemal 3 dolarów (według CoinGecko). Tygodniowy wzrost wyniósł aż 14%.

kurs tokena op

Ostatnio Coinbase opublikowała też wyniki finansowe za IV kwartał. Jak się okazuje największa amerykańska giełda w tym okresie odnotowała stratę w wysokości 557 milionów dolarów.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.