Szef Coinbase: SEC może zakazać stakingu indywidualnym osobom

Szef Coinbase: SEC może zakazać stakingu indywidualnym osobom

Anna Sutowicz
SEC

CEO Coinbase uważa, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) chce zakazać detalicznego stakingu.


9 lutego Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase stwierdził, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zamierza zakazać stakingu klientom detalicznym. Nie wyjaśnił jednak źródła tych informacji.

Armstrong napisał na Twitterze, że staking jest ważny dla branży kryptograficznej, a zakazanie go w USA byłoby „strasznym” posunięciem ze strony regulatorów tego kraju. Jego zdaniem, Stany Zjednoczone powinny być miejscem, w którym nowe technologie i innowacje są wspierane, a nie tłumione brakiem jasnych zasad:

Słyszymy plotki, że [Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd] chciałaby pozbyć się stakingu kryptowalut w USA dla klientów detalicznych. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ponieważ uważam, że byłaby to straszna ścieżka dla Stanów Zjednoczonych, gdyby pozwolono na to. (…) Staking przynosi wiele pozytywnych ulepszeń w przestrzeni, w tym skalowalność, zwiększone bezpieczeństwo i zmniejszony ślad węglowy. Pozwala użytkownikom bezpośrednio uczestniczyć w prowadzeniu otwartych sieci kryptograficznych.

Nie jest wiadomo, czy Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zamierza zakazać stakingu u dostawców zewnętrznych, takich jak np. Coinbase, czy zamierza ograniczyć staking na bardziej podstawowym poziomie. Prominentne blockchainy i monety, które polegają na stakowaniu obejmują m.in. Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), BNB Chain (BNB), Cardano (ADA).

SEC



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.