Nowy blockchain Coinbase ma problemy z uruchomieniem | Wiadomości | CrypS.

Nowy blockchain Coinbase ma problemy z uruchomieniem

Dawid Kucharczyk
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Kilka dni temu Coinbase ujawnił swój własny blockchain warstwy 2. Sieć zbudowana na Ethereum (ETH) powinna zaoferować deweloperom bezpieczny, tani i łatwy sposób na wprowadzenie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) do ponad 110 milionów użytkowników Coinbase. Niestety sieć wciąż ma pewne problemy ze startem.


Coinbase blockchain zmaga się z problemami

Coinbase wyraźnie chce zyskać jeszcze bardziej ugruntowaną pozycję w branży. Dlatego też tworzy nowy blockchain o nazwie Base. Jednak deweloperzy już na starcie napotykali na problemy. Deweloper @0xfoobar poinformował, że most zwraca każdą transakcję do nadawcy. Powiązany smart kontract również ma problemy. Etherscan pokazuje, że transakcje nie są finalizowane.

Według dewelopera Coinbase Roberto Bayardo, coś dzieje się z samymi portfelami Coinbase. Ilość gazu lub prowizji w ETH, której użytkownicy potrzebują, aby transakcja przeszła, miałaby być automatycznie źle obliczona. W rzeczywistości kontrakt mostu zużywa więcej ETH niż większość innych kontraktów.

Ludzie zaczęli masowo testować nowy protokół, więc stał się on przeciążony. Być może częścią tego są również boty, które automatycznie wykonują transakcje. W każdym razie trwają prace nad rozwiązaniem problemu mostu.

Walidatorzy przekazują pieniądze do Coinbase

Base jest zbudowany na protokole Optimism (OP). Oznacza to, że walidatorzy na Optimism korzystają, gdy Base jest mocno wykorzystywany. Na stronie internetowej protokołu Base stwierdzono, że niektóre sekwencery (nazwa walidatorów na Optimism) przekazują 20% swoich przychodów do Coinbase, aby sfinansować rozwój Base.

Jednak wzmianka o 20% została później zmieniona na „część”. Użytkownik Twittera @tier10k zdołał zrobić zrzut ekranu, na co deweloper Base Jesse Pollak odpowiedział, że procent nie jest jeszcze ustalony i dlatego został usunięty z oświadczenia.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.