Sąd nakazał Tetherowi przedstawienie stanu rezerw | Wiadomości | CrypS.

Sąd nakazał Tetherowi przedstawienie stanu rezerw

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

Sąd w Nowym Jorku nakazał Tether Limited przedstawienie dokumentów finansowych pozwalających na oszacowanie rezerw stablecoina USDT. Jest to część potencjalnego pozwu o manipulację rynkiem.


W grudniu 2021 roku Matthew Anderson i Shaun Dolifka złożyli pozew zbiorowy, oskarżając emitenta o wprowadzanie w błąd w zakresie dostarczania “stablecoinów” . Powołali się na postępowanie dotyczące firmy i jej oddziału Bitfinex.

Dziesięć miesięcy przed złożeniem tego pozwu firmy zawarły ugodę z Prokuraturą Generalną Stanu Nowy Jork w sprawie transakcji finansowych dotyczących utraty 850 milionów dolarów. Bitfinex i Tether zgodziły się zapłacić 18,5 miliona dolarów.

Późniejsza ugoda dotycząca podobnych roszczeń ze strony CFTC kosztowała ich 42,5 mln USD.

W ramach obecnego procesu emitent oprócz informacji handlowych musi przedstawić “księgi główne, bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych oraz wyniki finansowe”.

Sąd poprosił również o szczegóły dotyczące kont Tether Limited na giełdach kryptowalutowych Bitfinex, Poloniex i Bittrex.

Przedstawiciele firmy nazwali nakaz “nadmiernie uciążliwym”. Sąd uznał, że konieczne jest “dokonanie oceny zabezpieczenia USDT”.

Tether – inne sprawy

Przypomnijmy, że we wrześniu 2021 roku sąd oddalił połowę roszczeń wobec Tethera i Bitfinexa we wcześniejszym pozwie zbiorowym opiewającym na 1,4 biliona dolarów.

W sierpniu 2022 roku piąty największy na świecie audytor potwierdził bezpieczeństwo USDT.

Miesiąc wcześniej Tether Limited zobowiązał się do wyzerowania swojego udziału w rezerwach papierów komercyjnych do końca roku. W ciągu drugiego kwartału pozycja ta zmniejszyła się o 58%.

Stabelcoin stracił powiązanie względem dolara amerykańskiego w połowie maja, testując poziom 0,94 USD, ale następnie powrócił do parytetu.

Dziennikarze Wall Street Journal opisali hipotetyczny scenariusz “technicznej niewypłacalności” Tethera przy spadku aktywów rezerwowych o 0,3%.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.