Sąd nakazał Tetherowi przedstawienie stanu rezerw | Wiadomości | CrypS.

Sąd nakazał Tetherowi przedstawienie stanu rezerw

Zerelik Maciej
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

Sąd w Nowym Jorku nakazał Tether Limited przedstawienie dokumentów finansowych pozwalających na oszacowanie rezerw stablecoina USDT. Jest to część potencjalnego pozwu o manipulację rynkiem.


W grudniu 2021 roku Matthew Anderson i Shaun Dolifka złożyli pozew zbiorowy, oskarżając emitenta o wprowadzanie w błąd w zakresie dostarczania „stablecoinów” . Powołali się na postępowanie dotyczące firmy i jej oddziału Bitfinex.

Dziesięć miesięcy przed złożeniem tego pozwu firmy zawarły ugodę z Prokuraturą Generalną Stanu Nowy Jork w sprawie transakcji finansowych dotyczących utraty 850 milionów dolarów. Bitfinex i Tether zgodziły się zapłacić 18,5 miliona dolarów.

Późniejsza ugoda dotycząca podobnych roszczeń ze strony CFTC kosztowała ich 42,5 mln USD.

W ramach obecnego procesu emitent oprócz informacji handlowych musi przedstawić „księgi główne, bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych oraz wyniki finansowe”.

Sąd poprosił również o szczegóły dotyczące kont Tether Limited na giełdach kryptowalutowych Bitfinex, Poloniex i Bittrex.

Przedstawiciele firmy nazwali nakaz „nadmiernie uciążliwym”. Sąd uznał, że konieczne jest „dokonanie oceny zabezpieczenia USDT”.

Tether – inne sprawy

Przypomnijmy, że we wrześniu 2021 roku sąd oddalił połowę roszczeń wobec Tethera i Bitfinexa we wcześniejszym pozwie zbiorowym opiewającym na 1,4 biliona dolarów.

W sierpniu 2022 roku piąty największy na świecie audytor potwierdził bezpieczeństwo USDT.

Miesiąc wcześniej Tether Limited zobowiązał się do wyzerowania swojego udziału w rezerwach papierów komercyjnych do końca roku. W ciągu drugiego kwartału pozycja ta zmniejszyła się o 58%.

Stabelcoin stracił powiązanie względem dolara amerykańskiego w połowie maja, testując poziom 0,94 USD, ale następnie powrócił do parytetu.

Dziennikarze Wall Street Journal opisali hipotetyczny scenariusz „technicznej niewypłacalności” Tethera przy spadku aktywów rezerwowych o 0,3%.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób
reklama
reklama

Dodaj komentarz