Tether będzie teraz raportował miesięcznie, zamiast kwartalnie | Wiadomości | CrypS.

Tether będzie teraz raportował miesięcznie, zamiast kwartalnie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
od lipca tether uruchomi stablecoin oparty na funcie

Tether ogłosił partnerstwo z BDO Italia, firmą członkowską stowarzyszenia firm księgowych Binder Dijker Otte. Celem jest przeprowadzanie miesięcznej atestacji i audytu sprawozdań finansowych.


Dzięki tej umowie Tether planuje przejść z kwartalnego raportowania wyników finansowych na raportowanie miesięczne. BDO Italia zajmie się raportowaniem pierwotnym oraz przygotowaniem i badaniem miesięcznych sprawozdań finansowych Tether. W komunikacie firmy czytamy

Tether ma na celu przewodzenie nie tylko w innowacyjnej technologii, ale także w przejrzystości i odpowiedzialności wobec swoich klientów, którzy używają stablecoinów do dokonywania transakcji wartych dziesiątki miliardów dolarów każdego dnia.

Firma powiedziała, że ruch ten będzie również “kolejnym krokiem” w kierunku pełnego audytu, którego firma nigdy nie przeszła, mimo że jest pierwszym i największym w branży scentralizowanym emitentem stabelcoinów o kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 68 miliardów dolarów.

W przeciwieństwie do atestacji, w której firmy księgowe potwierdzają jedynie dokładność niektórych sprawozdań finansowych, firmy audytorskie dokonują również przeglądu kompletności i struktury bilansów, w tym istniejących kontroli wewnętrznych.

Wcześniej Tether poinformował o znacznym zmniejszeniu udziału rezerw USDT w papierach komercyjnych. Łączne rezerwy USDT w papierach komercyjnych wynoszą obecnie 4,7 miliarda dolarów. Oznacza to spadek o 85% w stosunku do lipca 2021 roku, kiedy to Tether posiadał 30 miliardów dolarów w tego typu aktywach.

od lipca tether uruchomi stablecoin oparty na funciereklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.