Tether będzie teraz raportował miesięcznie, zamiast kwartalnie | Wiadomości | CrypS.

Tether będzie teraz raportował miesięcznie, zamiast kwartalnie

Zerelik Maciej
od lipca tether uruchomi stablecoin oparty na funcie

Tether ogłosił partnerstwo z BDO Italia, firmą członkowską stowarzyszenia firm księgowych Binder Dijker Otte. Celem jest przeprowadzanie miesięcznej atestacji i audytu sprawozdań finansowych.


Dzięki tej umowie Tether planuje przejść z kwartalnego raportowania wyników finansowych na raportowanie miesięczne. BDO Italia zajmie się raportowaniem pierwotnym oraz przygotowaniem i badaniem miesięcznych sprawozdań finansowych Tether. W komunikacie firmy czytamy

Tether ma na celu przewodzenie nie tylko w innowacyjnej technologii, ale także w przejrzystości i odpowiedzialności wobec swoich klientów, którzy używają stablecoinów do dokonywania transakcji wartych dziesiątki miliardów dolarów każdego dnia.

Firma powiedziała, że ruch ten będzie również „kolejnym krokiem” w kierunku pełnego audytu, którego firma nigdy nie przeszła, mimo że jest pierwszym i największym w branży scentralizowanym emitentem stabelcoinów o kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 68 miliardów dolarów.

W przeciwieństwie do atestacji, w której firmy księgowe potwierdzają jedynie dokładność niektórych sprawozdań finansowych, firmy audytorskie dokonują również przeglądu kompletności i struktury bilansów, w tym istniejących kontroli wewnętrznych.

Wcześniej Tether poinformował o znacznym zmniejszeniu udziału rezerw USDT w papierach komercyjnych. Łączne rezerwy USDT w papierach komercyjnych wynoszą obecnie 4,7 miliarda dolarów. Oznacza to spadek o 85% w stosunku do lipca 2021 roku, kiedy to Tether posiadał 30 miliardów dolarów w tego typu aktywach.

od lipca tether uruchomi stablecoin oparty na funcie
reklama
reklama