WSJ: spadek wartości rezerw o 0,3% może wywołać niewypłacalność Tethera | Wiadomości | CrypS.

WSJ: spadek wartości rezerw o 0,3% może wywołać niewypłacalność Tethera

Redaktor: Albert Czajkowski
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

Autorzy artykułu w Wall Street Journal stwierdzili, że bilans firmy Tether jest w takim stanie, że nawet spadek wartości rezerw o 0,3% może sprawić, że „Tether stanie się technicznie niewypłacalny”.


W sobotnim wydaniu WSJ dziennikarze Jean Eaglesham i Vicky Ge Huang skupili się na niejasnej naturze rezerw stablecoina Tether (USDT) i jego długo oczekiwanym audycie. Eaglesham i Huang zasugerowali, że „cienka poduszka kapitału własnego” może spowodować katastrofę na rynku, jeśli zobowiązania firmy Tether przewyższą jej aktywa.

– Spadek aktywów o 0,3% mógłby sprawić, że Tether stanie się technicznie niewypłacalny. Taki rozwój sytuacji, zdaniem sceptyków, mógłby zmniejszyć zaufanie inwestorów i wpłynąć na wyprzedaż aktywów – twierdzą autorzy artykułu.

Tether zapowiada zwiększenie kapitału

Według strony internetowej Tether, firma ma obecnie 67,74 mld USD aktywów i 67,54 mld USD zobowiązań, co oznacza różnicę w wysokości zaledwie 191 mln USD. Dyrektor ds. technologii Tether Paolo Ardoino bagatelizuje jednak tę sytuację i podkreśla, że spodziewa się, że kapitał firmy „znacznie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Ardoino wskazał również, że firma nie miała problemów z wykupem środków klientów, a także zdołała wykupić środki o wartości 7 mld USD w ciągu zaledwie 24 godzin podczas niedawnego krachu na rynku kryptowalut.

Strona internetowa Tether podaje obecnie, że 79,62% rezerw jest poparte gotówką, ekwiwalentami gotówki, innymi krótkoterminowymi depozytami i papierami komercyjnymi. Pozostała część to inne inwestycje (8,36%), w tym nieokreślone tokeny cyfrowe, zabezpieczone pożyczki (6,77%) i obligacje korporacyjne, fundusze i metale szlachetne (5,25%). Ardoino odmówił jednak komentarza na temat tego, co składa się na inne inwestycje Tether o wartości około 5,6 mld USD.

W przeszłości rezerwy Tethera były przez długi czas tematem spekulacji w przestrzeni kryptowalutowej, jednak obecnie na podstawie ugody o wartości 18,5 mln USD zawartej z Biurem Prokuratora Generalnego Nowego Jorku w lutym 2021 roku, Tether jest prawnie zobowiązany do publikowania kwartalnych raportów z podziałem na konkretny skład swoich rezerw gotówkowych i niegotówkowych.

Według ostatnich informacji emitent USDT zamierza wprowadzić comiesięczne raporty, w których publikacji będzie pomagać mu firma księgowa BDO Italia.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.