Tether chce zablokować ujawnienie dokumentów dotyczących rezerw USDT | Wiadomości | CrypS.

Tether chce zablokować ujawnienie dokumentów dotyczących rezerw USDT

Mariusz Przepiórka
tether usdt rezerwy

Giełda kryptowalutowa Bitfinex i operator stablecoinów Tether zwrócili się do sądu w Nowym Jorku z prośbą o odrzucenie wniosku o udzielenie informacji złożonego przez portal kryptowalutowy CoinDesk. Zgodnie z nowojorską ustawą o dostępie do informacji, opinia publiczna może składać wnioski o dostęp do rejestrów rządowych, takich jak dokumenty sądowe lub dane dotyczące ustawodawców i ich pracy.

CoinDesk złożył wniosek o dostęp do informacji w sprawie dokumentów szczegółowo opisujących podział rezerw Tether. Bitfinex i Tether przedstawiły te informacje nowojorskim instytucjom w maju tego roku w ramach ugody, która zamknęła wielomiesięczną walkę prawną o to, czy spółka macierzysta iFinex właściwie przedstawiała rezerwy USDT.

Według CoinDesk, adwokaci firmy Tether początkowo wnosili o odrzucenie wniosku, co zostało uwzględnione. CoinDesk następnie odwołał się od tej decyzji, co również zostało uwzględnione i teoretycznie portal uzyskał dostęp do dokumentów. Teraz Tether stara się jednak zablokować dostęp do dokumentów, uzasadniając to zagrożeniem dla przewagi konkurencyjnej.

Tether broni się tajemnicą handlową

Tether uzasadnia swój wniosek tym, że ujawnienie tego, z kim firma współpracuje oraz metod wykorzystywanych w tych relacjach może być zbliżone do ujawnienia tajemnicy handlowej. Przepisy o dostępie do informacji pozwalają instytucjom rządowym na wydanie odmownej decyzji, jeśli ujawnienie dokumentów mogłoby narazić na szwank tajemnice handlowe. Tether podkreśla, że przekazanie żądanych informacji zaszkodziłoby strategii inwestycyjnej firmy, którą inne podmioty mogłyby wykorzystać do zmniejszenia luki konkurencyjnej.

Firma twierdzi również, że informacje zawarte w dokumentach mogłyby negatywnie wpłynąć na jej relacje z partnerami, którzy są kluczowi dla pewnych aspektów jej działalności. CoinDesk jednak podkreśla, że wniosek dotyczy tylko tych informacji, do ujawnienia których firma Tether już się zobowiązała. Tether opublikował podział rezerw na początku tego roku. CoinDesk wyjaśnia również, że nie jest zainteresowany żadnymi innymi dokumentami związanymi z rezerwami, tylko podziałem wsparcia USDT wysłanym do instytucji federalnych w maju tego roku.

tether usdt rezerwy
reklama
reklama