Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.07.2023]

Kurs kryptowalut 31.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 31 lipca 2023 roku


Spis treści:


W tym kraju Binance działa nielegalnie!

Gdyby Gary Gensler chciał się przenieść na analogiczne stanowisko w innym kraju, ale w tej samej instytucji, to zapewne spodobało by mu się w Nigerii. Tam również SEC postrzega wszystkie kryptowaluty jako papiery wartościowe i generalnie nie pała sympatią do tej klasy aktywów. Również i nigeryjski regulator otwarcie uważa Binance za podmiot, który zagraża bezpieczeństwu inwestorów. W związku z tym wezwano wszystkich obywateli, by unikali tej giełdy, bowiem ”działa w tym kraju nielegalnie”

Czytaj więcej: Binance działa w tym kraju nielegalnie! Kolejne państwo nie chce giełdy

Macie usunąć wszystkie kryptowaluty! Absurdalne żądanie wobec Coinbase

W miniony weekend dyrektor generalny Coinbase – Brian Armstrong – udzielił wywiadu serwisowi Financial Times. W trakcie rozmowy z dziennikarzem opowiadał o trwającym konflikcie z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Dotychczas wiedzieliśmy o tym, że regulator pozwał firmę za handel tokenami kryptograficznymi, które sklasyfikował jako papiery wartościowe. Teraz prezes giełdy powiedział, że chwilę przed otrzymaniem oficjalnego aktu oskarżenia, komisarze SEC polecili usunięcie wszystkich kryptowalut z wyjątkiem Bitcoina z platformy. Absurd totalny.

Czytaj więcej: Coinbase ujawnia absurdalne żądanie SEC. To mógłby być koniec kryptowalut w USA

Kolejne szaleństwo na memecoiny

Niedawno wystartowała specjalna sieć 2 warstwy Ethereum – Base – za którą stoi właśnie Coinbase. Na tym blockchainie pojawiło się wiele memecoinów, a dwa w pewnym stopniu nawiązywały właśnie do wspomnianej firmy oraz jej CEO. W pewnym momencie ich kurs osiągnął ”wystrzałowe” wyniki, ale jak można się domyślić, po chwili zaczął spadać. Jednakże ktoś na pewno na tym zarobił spory pieniądz.

Czytaj więcej: Boom na memecoiny w sieci Base. Tokeny skaczą po 1 000 000%!

Changpeng Zhao pisze o swoim wielkim błędzie sprzed lat

Wczoraj ekosystem Ethereum świętował swoje ósme urodziny. Z tej okazji społeczność kryptowalut na Twitterze zebrała się, by wspólnie powspominać, jak to było na początku. Również swoimi wspomnieniami podzielił się dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – który opowiedział pewną anegdotkę związaną z Vitalikiem Buterinem. Pół żartem, pół serio, przyznał się do jednej rzeczy, którą przegapił w tamtym czasie, a mogłaby ona znacznie odmienić życie przedsiębiorcy oraz rynek kryptowalut nie byłby może taki, jak dziś.

Czytaj więcej: Ethereum skończyło 8 lat. Changpeng Zhao przyznaje się do błędu, który popełnił w tamtym czasie

Groza na rynku DeFi. Jedna luka naraziła wiele projektów na straty

Wykryto krytyczny błąd w kodzie Vyper, języka programowania, na którym działa wiele protokołów obsługujących pule płynnościowe zdecentralizowanych finansów. W międzyczasie hakerzy wykorzystali go i przeprowadzono wiele exploitów, w wyniku których wyprowadzono środki o wartości około 100 mln dolarów. Jednakże branża w miarę szybko zareagowała i poczyniła niezbędne czynności, by zahamować kolejne straty.

Czytaj więcej: Panika w sektorze DeFi. Krytyczna luka jednego z protokołów i exploit na miliony dolarów

”Pomarańczowa pigułka”, która była przełomowa dla bitcoina

Znany entuzjasta bitcoina, inwestor, który dorobił się miliardowej fortuny oraz dyrektor generalny Galaxy Digital – Mike Novogratz – omawiał ostatnio drogę, jaką pierwsza kryptowaluta przebyła w tym roku. W dyskusji z dziennikarzem Bloomberga stwierdził, że najbardziej przełomowym zdarzeniem dla BTC w 2023 r. była zmiana nastawienia wobec tej kryptowaluty przez Larry’ego Finka, czyli CEO BlackRock. Novogratz stwierdził, że ten ”łykną pomarańczową pigułkę”, czyli z osoby będącej sceptykiem BTC stał się jego orędownikiem. Niedawno Fink powiedział, że ”bitcoin jest walutą przyszłości i stanowi lepsze zabezpieczenie, niż złoto”.

Źródło: Bitcoinist

Kolejne projekty krypto pozwane przez SEC

Richard Schueler, który w społeczności cyfrowych aktywów jest znany bardziej, jako Richard Heart, dołącza do grona podmiotów, które zostały w ostatnich miesiącach pozwane przez amerykańskiego regulatora. SEC zarzuca mu, że środki, jakie udało mu się w 2019 roku zebrać z ramienia swoich projektów Hex, PulseChain i PulseX, pochodzą ze sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. Co więcej, ponoć część z nich przedsiębiorca wykorzystał do własnych celów.

Ostatni krach przed hossą – twierdzi współtwórca MakerDAO

Opisywane już wyżej kłopoty Curvy Finance spotkały się oczywiście z komentarzami wielu osób z branży kryptowalut. Między innymi swoje 3 grosze dorzucił w tej kwestii Rune Christensen, czyli jeden z założycieli projektu MakerDAO. Jego zdaniem takie zatrzęsienie tylko umocni protokoły zdecentralizowanych finansów i staną się one silniejsze.

Kurs kryptowalut 31.07.2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.