Binance działa w tym kraju nielegalnie! Kolejne państwo nie chce giełdy | Wiadomości | CrypS.

Binance działa w tym kraju nielegalnie! Kolejne państwo nie chce giełdy

binance

Regulator z kraju zlokalizowanego w Afryce Zachodniej wydał nakaz dla wszystkich dostawców platform kryptowalutowych, aby ci przestali świadczyć swoje usługi na rzecz nigeryjskich inwestorów.


Giełda kryptowalut Binance oraz pozostałe firmy oferujące wirtualne waluty Nigeryjczykom otrzymały od nigeryjskiego organu nadzoru zakaz kierowania do nich swoich ofert związanych z kryptowalutowymi aktywami.

Binance działa w Nigerii nielegalnie

Największa na świecie giełda wirtualnych walut zmaga się z kolejnymi problemami. Tym razem musi ona wycofać swoje usługi z Nigerii. Choć tamtejszy regulator zwrócił się ze swoim nakazem do wszystkich kryptowalutowych platform, niewątpliwie Binance może odczuć to najbardziej. 

Należy przypomnieć, że po represjach ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) giełda ta musiała opuścić wiele europejskich krajów z uwagi na narastającą wrogość regulatorów. 

Nigeryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała w piątek (tj. 28 lipca br.), iż działalność platformy Binance jest nielegalna na terenie jej kraju. Obok nakazała ona również innym giełdom kryptowalut zaprzestania zabiegania o obywateli z Nigerii. 

Lokalny regulator powtórzył swoje stanowisko z czerwca br., kiedy to twierdził, że Binance Nigeria Limited została zobowiązana do natychmiastowego wstrzymania działalności na terenie Nigerii. W najnowszym zawiadomieniu odniósł się zaś do strony internetowej Binance.com oraz każdej innej platformy, za pomocą której giełda ta może zabiegać o inwestorów. 

Tamtejszy organ regulacyjny zaznaczył, iż Binance nie jest ani zarejestrowany, ani regulowany w Nigerii. Obok ostrzegł on przed inwestycjami w kryptowalutowe aktywa oferowanymi także przez inne niezarejestrowane bądź nieregulowane podmioty. 

Czołowa giełda pozyskuje sprzymierzeńców w Dubaju

Pomimo globalnych trudności platformie Binance udało się pozyskać licencję operacyjną od dubajskiego Urzędu Regulacji Wirtualnych Aktywów (VARA). Jest to kluczowy postęp dla tej firmy, ponieważ musiała ona spełnić odpowiednie wymogi, aby uzyskać takie pozwolenie na oferowanie kryptowalutowych usług. 

Giełda ta nie jest jedynym przedsiębiorstwem skoncentrowanym na wirtualnych walutach, które zdecydowało się na rozpoczęcie działalności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wcześniej podobne starania rozpoczęły bowiem platformy tj. OKX, ByBit, czy Bitget. 

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.