Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 29.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 29 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Zapomnij o Fed. Ta decyzja Janet Yellen będzie kluczowa dla bitcoina

Dziś Departament Skarbu USA przekaże ważną informację dot. uwolnienia sporej ilości środków, które trafią do obiegu gospodarczego. Arthur Hayes wskazuje, w jaki sposób ten ruch przyczyni się do umocnienia hossy na bitcoina.

Czytaj więcej: Ta decyzja USA doprowadzi do silnego wzrostu na rynku krypto oraz akcji – przekonuje Arthur Hayes

ETF-y na bitcoina jeszcze w tym roku wystartują na największej giełdzie w Australii

Wygląda na to, że rok 2024 zostanie zapamiętany w historii bitcoina jako ten, w którym ruszyła machina zatwierdzania spotowych ETF-ów na bitcoina. Największa giełda papierów wartościowych w Australii ma niebawem uruchomić u siebie tego typu instrumenty finansowe.

Czytaj więcej: ETF-y na bitcoina pojawią się na największej giełdzie w Australii

Nie żyje CEO MTI. Słynny oszust miał za moment trafić za kraty. Przypadek?

Zmarł biznesmen, który w zeszłym roku otrzymał największą w historii USA karę finansową za prowadzenie piramidy finansowej. Czy jednak naprawdę kostucha przyszła po niego szybciej niż miała dosięgnąć go ręka sprawiedliwości? Nie wszyscy są przekonani co do tego, że jego zgon wydarzył się naprawdę.

Czytaj więcej: Twórca piramidy finansowej umiera w dziwnych okolicznościach w oczekiwaniu na ekstradycję

Pranie pieniędzy przez kryptowaluty to pikuś w porównaniu z tą branżą

Zauważyliście, że wszystkie instytucje siejące negatywną propagandę przeciwko kryptowalutom zawsze wskazują PRANIE PIENIĘDZY jako powód, dla którego należy ograniczyć ten rynek? Okazuje się (już nie pierwszy raz), że ten argument jest mocno wyolbrzymiony, ponieważ w porównaniu z tradycyjnym sektorem, cyfrowe aktywa stanowią naprawdę drobny procent ogółu w kwestii tego zjawiska.

Czytaj więcej: Pranie pieniędzy w Europie. To nie kryptowaluty są problemem, a inne rynki. Potwierdza to ten raport

Binance zaczyna mieć problemy z konkurencją? Giełda notuje kolejny spadek dominacji

Ostatnie 2 lata nie były zbyt łaskawe dla największej na świecie giełdy kryptowalut. Nawet, gdy kryptozima zaczęła dobiegać końca, ta musiała mierzyć się z wieloma trudnościami na tle prawnym, które osłabiły jej pozycję w branży. W międzyczasie konkurencja zaczęła rosnąć w siłę i pojawiły się kolejne czynniki, które doprowadziły do redukcji udziałów Binance na rynku.

Czytaj więcej: Traderzy bitcoina rezygnują z Binance. Udział giełdy na rynku kryptowalut maleje 

Opłaty za korzystanie z ETH spadły o połowę. To dobry znak

Ethereum to nie jest sieć dla biednych ludzi, ale obecnie jest wyjątkowo naprawdę tanio. Opłaty w sieci Ethereum znajdują się obecnie na najniższym poziomie od października 2023 roku. Analitycy z Santiment wyjaśniają, dlaczego to oznaka, że niebawem zacznie się kolejny rajd cenowy na altcoinach.

Czytaj więcej: Opłaty w Ethereum spadły o 50%! To znak, że kurs ETH niebawem może wystrzelić

Jeśli rozważasz kopanie kryptowalut, warto zacząć od tego projektu

Nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że mining bitcoina stał się już czynnością zarezerwowaną dla “grubych ryb”, które mogą sobie pozwolić na pokaźne inwestycje na poczet tego procesu. Jak jednak sprawa wygląda w przypadku Kaspa? Tutaj mamy więcej pola do działania bez konieczności wydawania ogromnych pieniędzy, by utrzymać naszą domową kopalnię. Na czym opiera się system Kaspy, jakiego sprzętu potrzebujemy do jej wydobycia oraz ile można na tym zarobić, piszemy w tym artykule.

Czytaj więcej: Kopanie kryptowaluty Kaspa – ile zarobisz w 2024 roku? Jak zacząć kopać KAS?

Yuga Labs znów zwalnia pracowników. Co się dzieje z firmą?

Firma stojąca za topową kolekcją NFT w dalszym ciągu walczy z silnym kryzysem. Dyrektor generalny Yuga Labs przyznaje, że od dłuższego czasu nie wiedzą, w którą stronę chcą iść dalej. Tak więc pożegnano się z kolejnymi członkami ich zespołu…

Czytaj więcej: Yuga Labs upadnie? CEO firmy przyznaje, że ta gdzieś się zagubiła


Newsy z weekendu


Większość projektów to śmieci z nadmuchaną reklamą. Ten CEO nie gryzie się w język

Prezes Fundacji Dfinity okazał pełną szczerość w kwestii swoich refleksji dot. stanu rynku kryptowalut podczas ostatnio udzielonego wywiadu. Dominic Williams mówił o “największym wyzwaniu, przed jakim stoi branża blockchaina” i wskazał na problem dot. funkcjonowania większości projektów na tym rynku.

Czytaj więcej: 95% blockchainów to śmieci, a ich twórcy wciskają ludziom kit – twierdzi lider Internet Computer

Vitalik Buterin przyznaje, że Ethereum od dawna ma problem z centralizacją

Sporo osób odwróciło się od Ethereum po tym, jak sieć ta przeszła swój hard fork “The Merge” we wrześniu 2022 roku. Do teraz zarzuca się Buterinowi doprowadzenie do tego, że blockchain ten stał się w następstwie przejścia na staking zbyt scentralizowany. Ten wczoraj odniósł się do kolejnej tego typu krytyki i przedstawił dość zaskakującą argumentację, jakoby decyzja o zmianie na PoS była słuszna.

Czytaj więcej: Ethereum było scentralizowane już za czasów PoW. Vitalik Buterin odpiera krytykę społeczności kryptowalut

Eminem promuje znaną giełdę kryptowalut

Raper z Detroit kolejny raz zaznacza swoje powiązanie z branżą kryptowalut i nawiązuje partnerstwo z topową giełdą! Eminem pojawił się w jej nowym spocie reklamowym, w którym wygłasza naprawdę mocne przemówienie.

Czytaj więcej: Eminem promuje giełdę kryptowalut. Wcześniej o nich rapował

Papież Franciszek zaproszony przez G7 na konsultacje dot. AI

W Polsce przyjęło się tak, że kościół katolicki często ingeruje w sprawy, od których powinien się raczej trzymać z dala i nie mieszać swojej profesji z kwestiami społecznymi. Widocznie jednak instytucja ta dla niektórych jest na tyle opiniotwórcza, a jej zdanie istotne, że przedstawiciele grupy G7 stwierdzili, że zaprosi na swój szczyt papieża Franciszka. Wiedzieliście, że ten sędziwy pan jest specjalistą od AI?

Czytaj więcej: Państwa z grupy G7 zapytają o sztuczną inteligencję… papieża

Włochy idą na wojnę z deepfake’ami AI

Po ostatnich aferach związanych z wykorzystywaniem sztucznej inteligencji do nikczemnych celów władze wielu krajów zaczynają wprowadzać nowe przepisy dot. stosowania tej technologii. Dość rygorystyczne regulacje wchodzą w życie we Włoszech, gdzie za korzystanie z AI w pewnych sytuacjach można trafić do więzienia.

Czytaj więcej: Włochy się nie patyczkują! Korzystasz z AI? Możesz trafić za kratki!

Giełda Ace Exchange oszukała inwestorów na blisko 25 mln USD

Dwóch panów biznesmenów jakiś czas temu deklarowało, że stworzą giełdę kryptowalut, która zdominuje rynek azjatycki. Oczywiście w pierwszej kolejności nie były promowane innowacyjne usługi tejże platformy i jej konkurencyjne rozwiązania, tylko jej token. Jak jakiś projekt zaczyna w ten sposób, to powinna się już nam zapalić czerwona lampka. W rezultacie okazało się, że ich kryptowaluta była pustym aktywem, ale oskarżeni twierdzą, że są przecież niewinni.

Czytaj więcej: Założyciel giełdy kryptowalut z zarzutami. Chodzi o oszukiwanie inwestorów na ponad 24 mln USD

Kursy kryptowalut 29.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.