Ta decyzja USA doprowadzi do silnego wzrostu na rynku krypto oraz akcji - przekonuje Arthur Hayes | Wiadomości | CrypS.

Ta decyzja USA doprowadzi do silnego wzrostu na rynku krypto oraz akcji – przekonuje Arthur Hayes

Jacek Walewski

Założyciel giełdy BitMEX, Arthur Hayes, jest zdania, że kolejną falę hossy na rynkach zagwarantują nam władze USA. Chodzi mianowicie o decyzję Departamentu Skarbu.


  • Arthur Hayes twierdzi, że władze USA ogłoszą ważną woltę w polityce gospodarczej,
  • Ta może doprowadzić do skoku kursu BTC. Chodzi bowiem o wpompowanie w gospodarkę USA sporych ilości pieniądza.

Arthur Hayes uważa, że władze USA napędzą wzrosty

Były dyrektor generalny BitMEX Arthur Hayes uważa, że zmiany w polityce skarbowej USA mogą znacząco wpłynąć na płynność na rynku i doprowadzić do wzrostów cen kryptowalut oraz akcji.

O co dokładnie chodzi? Po pierwsze, zdaniem biznesmena rynek powinien przestać koncentrować się na decyzjach Fedu. Dziś klucz do hossy ma jego zdaniem Departament Skarbu.

Hayes rozważał niekonwencjonalne strategie, które Skarb pod rządami Janet Yellen mógłby wdrożyć po znacznym wzroście wpływów podatkowych. Resort skarbu ma opublikować w tym tygodniu oświadczenie dotyczące zwrotu środków przez Skarb Państwa w tygodniu rozpoczynającym się 29 kwietnia (czyli dziś).

W związku z tym Hayes zakłada, że Skarb Państwa zaprzestanie emisji nowych obligacji skarbowych i zamiast tego wykorzysta wspomniane wpływy (potraktowane trochę jak nadwyżki), wpompowując je w rynek. Będzie to około 1 biliona USD. Mogłoby to pomóc w obniżeniu stóp procentowych i pobudzić aktywność gospodarczą poprzez zwiększenie podaży pieniądza dostępnego na potrzeby udzielania kredytów.

Alternatywą jest zwrot w kierunku krótkoterminowych pożyczek w formie bonów skarbowych, co także zapewni dodatkowy wzrost płynności rynku o 400 miliardów USD.

Oprócz tego Hayes wskazał na trzeci scenariusz. W nim Skarb Państwa zdecydowałby się wstrzymać emisję długoterminowych obligacji, uwalniając jednak przy tym “swój” kapitał – w sumie 1,4 biliona USD.

Jak widać, gospodarce USA “grozi” wpompowanie w nią 1 bln, 1,4 bln lub 400 mld USD. Dla porównania: Trumpowe helicopter money w czasie pierwszej fazy pandemii COVID-19 wyniosło 1,2 bln USD. Skończyło się podpompowaniem rynków, hossą na kryptowalutach i… skokiem inflacji.

To dobre dla kryptowalut

Powyższe scenariusze są dobre dla kryptowalut. Mogą napędzić wzrosty, tym razem tym większe, że mamy ETF-y BTC, które uławiają inwestowanie w bitcoina.

Oczywiście skończy się to źle dla przeciętnych Amerykanów, bowiem może doprowadzić do ponownej, mocnej dewaluacji dolara.

Jeżeli ktoś nie nauczył się dotąd inwestować, będzie stratny na samym trzymaniu USD. Dopiero zamienienie “zielonych” na złoto czy bitcoiny pomoże uchronić kapitał.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.