Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.05.2024]

Kursy kryptowalut 27.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 27 maja 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin skorzysta na ETF-ach na ether – twierdzi Michael Saylor

Powstanie ETF-ów na ether odbije się pozytywnie na sytuacji bitcoina. Tak przynajmniej twierdzi Michael Saylor, który jeszcze do niedawna, jak większość maksymalistów BTC, był wielkim przeciwnikiem tego typu instrumentów finansowych. Co się jednak zmieniło?

Czytaj więcej: Michael Saylor zmienia zdanie co do ETF-ów na kryptowaluty. MicroStrategy zacznie inwestować w Ethereum?

Przejmiemy rynek sztucznej inteligencji. Elon Musk mówi o swoich planach dot. xAI

Elon Musk bierze wszystko albo nic. Jego młoda firma zajmująca się rozwojem sztucznej inteligencji zamknęła właśnie kolejną rundę finansowania i ogłasza nabór nowych pracowników. Plany miliardera są bardzo ambitne, jeśli chodzi o ten projekt.

Czytaj więcej: Firma xAI po 11 miesiącach od startu jest już warta 24 mld USD. Elon Musk dzieli się ambitnymi planami

Ethereum powalczy niebawem o nowe ATH

Cena etheru znów kieruje się na północ. Sytuacja największego z altcoinów jest aktualnie naprawdę bycza, a prognozy wskazują na kontynuacje tego trendu. Do wzrostu kursu ETH może się przyczynić wiele czynników, o których piszemy poniżej.

Czytaj więcej: Kurs ETH rośnie i zbliża się do 4000 USD. Jakie są dalsze prognozy?

Ondo to nowy król altcoinów?

Santiment wskazał, który z altcoinów w ostatnim czasie zdobył największą popularność wśród traderów. Wczoraj jego kurs osiągnął nowe ATH po imponującym rajdzie cenowym, a sama funkcjonalność tego tokena również prezentuje się ciekawie.

Czytaj więcej: Ten token może namieszać. W 3 miesiące liczba posiadaczy wzrosła o 550%, a jego funkcja jest ważna

Kolejny kraj bada uznanie bitcoina za prawny środek płatniczy

Sytuacja gospodarcza w Argentynie jest bardzo daleka od określenia jej chociażby jako poprawną. Szalejąca trzycyfrowa inflacja napędza adopcję cyfrowych aktywów w tym kraju, co nie umknęło uwadze organów nadzorczych. Okazuje sie, że lokalni regulatorzy od jakiegoś czasu prowadzą konsultacje z władzami Salwadoru, by uzyskać jak najlepszy ogląd tego, jak wygląda sytuacja gospodarcza po uznaniu bitcoina za prawny środek płatniczy.

 


Newsy z weekendu


 

Co dalej z Metaverse’em?

Wraz z zakończeniem poprzedniej hossy na kryptowaluty poziom zainteresowania metaverse’em zaczął spadać. Nie oznacza to jednak, że ta technologia została rzucona w kąt, a pracujące nad jej rozwojem korporacje całkowicie odpuściły temat. W jakich sektorach jest stosowana wirtualna rzeczywistość? Dlaczego blockchain i cyfrowe aktywa są kluczowym segmentem metaverse’u? O tym wszystkim piszemy w najnowszym artykule.

Czytaj więcej: Czy Metaverse umarł? Jak rozwija się obecnie wirtualna rzeczywistość

Uwolnię Rossa Ulbrichta – deklaruje Donald Trump

Trump zaczyna rzucać poważnymi deklaracjami kierowanymi do branży kryptowalut. Obiecał m.in. że jeśli zostanie ponownie wybrany prezydentem USA, to uwolni “pierwszego politycznego więźnia bitcoina”, który odbywa dożywotni wyrok więzienia.

Czytaj więcej: Donald Trump składa ważną deklarację dla branży kryptowalut

Poleganie na radach AI może skończyć się tragedią

Często używany zwrot “zapytaj wujka Google’a” zaczyna być powoli zastępowany przez “zapytaj się AI”. Okazuje się jednak, że szukanie prawdy u jednego i drugiego nie daje nam stuprocentowej gwarancji, że otrzymane informacje są prawdziwe. Co więcej, niektóre porady sztucznej inteligencji mogą doprowadzić do tragedii.

Czytaj więcej: Nie ufajcie AI. System od Google jest idealnym potwierdzeniem, że ta technologia wciąż ma problem

Kurs ETH z szansą na skok do 5000 USD

Ether pozostawał mocno w tyle za bitcoinem, jeśli chodzi o wzrosty kursu w ostatnich miesiącach. Teraz sytuacja ta ma ulec zmianie, a “czas bessy dla ETH” dobiegł końca, co stwierdził topowy analityk. Czego możemy się spodziewać niebawem po największym z altcoinów?

Czytaj więcej: Znany analityk jest pewien: ETH będzie od teraz drożało mocniej niż bitcoin!

Algorand zbiera cięgi za swój ostatni spot reklamowy

Ludzie z Fundacji Algorand musieli się mocno zainspirować sztucznym konfliktem Biedronki z Lidlem, bowiem w swoim najnowszym spocie reklamowym zastosowali dość analogiczny manewr. Co ciekawe, w opublikowanym nagraniu występuje znana postać z branży kryptowalut, które jeszcze wczoraj przedstawiała byczą prognozę dot. Solany.

Czytaj więcej: Algorand atakuje inne sieci w swojej nowej reklamie. Społeczność kryptowalut miażdży jej twórców

ETF na ether to coś więcej, niż tylko kapitał od instytucji

Czy ETF- na ether powtórzą sukces swoich odpowiedników z rynku bitcoina? Niektóre osoby podchodzą do tej kwestii z dużym sceptycyzmem, ale nie ma co się nastawiać negatywnie, bowiem Ethereum ma jednak wiele do zaoferowania inwestorom instytucjonalnym.

Czytaj więcej: Jak wysoki popyt widać na ETF-y na ETH? Analitycy oceniają szanse na powtórzenie sukcesu ETF-ów na BTC

Japonia mocno wpłynie na kurs bitcoina – wskazuje Arthur Hayes

Założyciel BitMEX spogląda naprawdę szeroko na kwestie ekonomiczne, które mogą odmienić obecny stan wielu rynków. Ceniony trader przedstawił i objaśnił ciąg przyczynowo skutkowy wydarzeń, dzięki którym kurs bitcoina znacznie wzrośnie.

Czytaj więcej: Najważniejsza zmiana makroekonomiczna, która wypchnie kurs BTC do 1 mln USD – wskazuje Arthur Hayes

Kursy kryptowalut 27.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.