Kurs ETH rośnie i zbliża się do 4000 USD. Jakie są dalsze prognozy? | Wiadomości | CrypS.

Kurs ETH rośnie i zbliża się do 4000 USD. Jakie są dalsze prognozy?

Ethereum

Kurs ETH zbliża się do poziomu 4000 USD. Przez ostatni tydzień kurs kryptowaluty wzrósł o ok. 25%.


  • Kurs etheru rośnie i zbliża się do 4000 USD.
  • Fundamenty Ethereum umacniają się i to na kilku polach.

Kurs ETH rośnie

Obecnie za jednego ethera trzeba zapłacić nieco ponad 3900 USD. Oznacza to, że od wczoraj 1 ETH podrożało o 4%. Przez ostatni tydzień kryptowaluta zyskała na wartości 25%.

Sytuacji na wykresie przyjrzał się analityk Matthew Hyland. Przekazał swoim followersom, że ETH potwierdziło zwyżkową dywergencję i przełamało trend spadkowy. Widać to zwłaszcza na wykresie pary ETH/BTC.

 

W poście z 26 maja na X założyciel DeFiance Capital – Arthur Cheong – przewidywał z kolei, że kurs ETH osiągnie poziom 4500 USD jeszcze przed uruchomieniem spotowych ETF-ów.

Właśnie, pamiętajmy, że SEC zatwierdziła powstanie ETF-ów ETH, ale nie podbiła jeszcze pieczątką wniosków S-1, które są właściwą przepustką funduszy na giełdy. Rynek ma dzięki temu pod co grać.

25 maja Cheong przeprowadził też ankietę na X, pytając, ile ETH przydzielono do portfeli jego obserwujących. Prawie połowa z 5800 osób, które wzięły udział w badaniu, miała alokację od zera do 25%. Pokazuje to, jaki potencjał do wzrostu ma jeszcze ETH.

Inne fundamenty

Nie tylko sukces osiągnięty w biurze SEC i powyższe dane mogą sugerować, że przed ETH świetlana przyszłość. Przynajmniej jeżeli mowa o najbliższych miesiącach.

Według DefiLlama całkowita wartość kapitału, jaka jest zablokowana w protokołach DeFi, powróciła do najwyższego poziomu od dwóch lat i wynosi ok. 117 miliardów USD. Z tego aż 60% zablokowane jest właśnie w sieci Ethereum.

Jak z kolei podaje L2beat, sieci warstwy 2 Ethereum mogą pochwalić się łączną wartością 47 miliardów USD. Tyle kapitału jest w nich obecnie umieszczonych. Gdy dodamy do tego fakt, że to layers 2 służą dziś do faktycznego używania technologii Ethereum, pokazuje nam to, w jak dobrym momencie w historii projektu jesteśmy.

Do tego wszystkiego dochodzą kwestie makroekonomiczne. Fed w tym roku zapewne zacznie obniżki stóp procentowych. Choć nie w czerwcu, jak jeszcze niedawno zakładaliśmy. To także napędzi wzrosty na większości rynków.

Tekst nie jest poradą inwestycyjną.

Ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.