Algorand

#54 ALGO
$0.1508 -3.28%
All Time High (ATH)
$3.28
21.06.2019
Market Cap
$1.21 B -3.28%
Rank 54 / 3,712
Wolumen (24h)
$166.69 M -3.28%
25 BTC
Podaż obiegowa
8006097679.23
Max 10000000000

Wykres Algorand - Kurs ALGO

Przelicznik ALGO

ALGO
Algorand [ALGO]
USA
USD
Polska
PLN

Algorand - FAQ

Co to jest Algorand (ALGO)?

Kto jest założycielem Algorand?

Czym różni się Algorand od innych blockchainów?

Co to jest Pure Proof-of-Stake (PPoS)?

Co to jest natywna kryptowaluta Algorand - ALGO?

Jak jest zabezpieczona sieć Algorand?

Gdzie można kupić Algorand (ALGO)?

Kryptowaluta Algorand - Informacje

Co to jest Algorand (ALGO)?

Algorand to zdecentralizowana sieć oparta na blockchainie, która wspiera szeroki zakres aplikacji. Systemy te są bezpieczne, skalowalne i wydajne. Są to kluczowe cechy dla skutecznych aplikacji w realnym świecie. Algorand umożliwia prowadzenie obliczeń, które wymagają niezawodnych gwarancji wydajności, tworząc nowe formy zaufania.

Kto jest założycielem Algorand?

Założycielem Algorand jest Silvio Micali, profesor nauk komputerowych na Massachusetts Institute of Technology. Jest on laureatem Nagrody Turinga (2012) za swoje fundamentalne wkłady w teorię i praktykę bezpiecznej komputacji dwustronnej, elektronicznego pieniądza, kryptowalut i protokołów blockchain.

Cechy charakterystyczne Algorand

Głównym celem powstania Algorand było przyspieszenie transakcji i poprawa efektywności w odpowiedzi na wolne czasy transakcji Bitcoin i innych blockchainów. Algorand został zaprojektowany tak, aby opłaty transakcyjne były niższe, a proces wydobywania (PoW) nie istniał (w przeciwieństwie do energochłonnego procesu Bitcoina), ponieważ opiera się na protokole blockchain opartym na bezpośrednim dowodzie partycypacji (Pure Proof-of-Stake, PPoS).

Algorand i Ethereum

Fundacja Algorand ogłosiła w lutym 2022 roku przyznanie grantu na 10 milionów dolarów dla Applied Blockchain na rozwój London Bridge – bezpiecznego mostu, który umożliwi kompatybilność Ethereum z blockchainem Algorand.

Mechanizm stakingu Algorand: Pure Proof-of-Stake

Algorand korzysta z metody dowodu udziału znanej jako Pure Proof-of-Stake (PPoS). PPoS to wysoce demokratyczna metoda konsensusu PoS z minimalnym wymogiem stakingu do uczestnictwa w sieci: do przyłączenia się potrzebny jest tylko jeden token ALGO. W porównaniu, Ethereum 2.0 wymaga minimalnego stakingu 32 ether (ETH), co stanowi znacznie większą barierę wejścia dla konsumentów.

Tworzenie bloków w Algorand za pomocą PPoS

W sieciach Pure Proof-of-Stake węzły walidujące są wybierane losowo, aby potwierdzić dane transakcji w bloku. Konsensus PPoS w Algorand opiera się na dwufazowym procesie tworzenia bloków, który obejmuje proponowanie i głosowanie.

Kryptowaluta natywna Algorand: ALGO

ALGO jest natywną monetą Algorand i kluczowym elementem topologii jego sieci. Nagrody przekazywane validatorom za tworzenie bloków są dzielone i rozprowadzane wśród wszystkich posiadaczy monet.

Ile jest w obiegu monet Algorand (ALGO)?

Na początku działania blockchaina Algorand wygenerowano 10 miliardów ALGO. Dystrybucja stałej i niezmiennej liczby 10 miliardów ALGO zakończy się w 2030 roku, a nie jak pierwotnie planowano w 2024 roku.

Jak jest zabezpieczona sieć Algorand?

Blockchain Algorand to protokół blockchain oparty na bezpośrednim dowodzie udziału (pure proof-of-stake). W przeciwieństwie do blockchainów opartych na dowodzie pracy (PoW), gdzie blok źródłowy musi być zweryfikowany przez losowo wybranych validatorów, w metodzie pure proof-of-stake wszyscy validatorzy są sobie znani i muszą tylko zgodzić się na następny blok, aby utworzyć nowy blok.

Algorand Giełdy - gdzie kupić

Algorand - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

ALGO $0.1508 -3.28%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.