Donald Trump składa ważną deklarację dla branży kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump składa ważną deklarację dla branży kryptowalut

Donald Trump

Starania Donalda Trumpa o powrót do Białego Domu ponownie jako prezydent USA doprowadziły jakiś czas temu do tego, że polityk mocno zabiega o względy wyborców ze społeczności kryptowalut. W związku z tym jego postrzeganie tej klasy aktywów ponoć uległo diametralnej zmianie, a branża ta może ponoć liczyć na wsparcie Trumpa, jeśli tylko wygra w listopadowych wyborach.


  • Donald Trump obiecał uwolnienie Rossa Ulbrichta, jeśli tylko uda mu się pokonać Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Chodzi o słynnego twórcę Silk Road, który odbywa dożywotni wyrok więzienia. Dla większości osób z branży kryptowalut, wymiar jego kary jest zdecydowanie zbyt surowy,
  • Polityk zadeklarował również, że ochroni branżę kryptowalut w USA przed działaniami jej przeciwników. Wymienił chociażby Elisabeth Warren, jako przykład osoby, która chce zaszkodzić temu rynkowi, ale Trump położy kres jej staraniom.

USA będą numerem 1 w branży kryptowalut – zapewnia Trump

W listopadzie obywatele Stanów Zjednoczonych wybiorą swojego nowego prezydenta. Mimo kilku kandydatów, liczą się tak naprawdę tylko Donald Trump i Joe Biden. Ten drugi, mimo dość podeszłego wieku (81 lat), stara się o swoją reelekcję.

Jeśli chodzi o stosunki obu polityków z branżą kryptowalut, to nigdy nie były one za dobre. Joe Biden i jego administracja przez ostatnie lata mocno uprzykrzali życie podmiotom z tego sektora i zdecydowanie ten powoli niedomagający już człowiek nie zostanie zapamiętany jako ktoś, kto ułatwił rozwój kryptowalut w USA.

Wręcz przeciwnie, czego dowodem jest do dziś nieokreślony status prawny wielu kwestii dot. tej branży, liczne konflikty na tle regulacyjnym, chore propozycje podatkowe i stale narastająca narracja, że póki Biden i Demokraci będą u steru, to USA będą pozostawać w tyle za innym państwami pod kątem rozwoju nowych technologii.

A z kryptowalut dziś korzystają w tym kraju miliony osób, co stanowi już poważny segment wyborców w listopadowych wyborach. Trump dostrzega w tym dużą szansę na zdobycie przewagi nad swoim rywalem, stąd zamienił swój stosunek z krytykowania tej branży na jej wspieranie.

Między innymi ogłosił, że będzie honorować datki polityczne na swoją kampanię w różnych cyfrowych aktywach i nie dopuści do powstania CBDC. Teraz natomiast złożył dwie inne ważne deklaracje kierowane do społeczności kryptowalut.

Pierwszą z nich jest uwolnienie Rossa Ulbrichta, który odsiaduje dożywotni wyrok pozbawienia wolności za stworzenie i prowadzenie w latach 2011-2013 platformy Silk Road.

Był to internetowy czarny rynek, na którym można było handlować bronią i narkotykami.

Na tej stronie można było rozliczać się m.in. w bitcoinie, co stanowiło jeden z jego pierwszych przypadków praktycznego użycia. Niezbyt chwalebny, ale fakt jest faktem.

W każdym razie, Ross w 2015 roku usłyszał wyrok podwójnego dożywocia pozbawienia wolności, a za kratami przebywa już od 11 lat.

Zdaniem większości osób odbywana przez niego kara ma zbyt surowy wymiar i nawet młody programista został okrzyknięty “pierwszym politycznym więźniem bitcoina”. Więcej o jego sprawie przeczytacie w tym miejscu.

Jeśli zagłosujecie na mnie, pierwszego dnia złagodzę wyrok Rossa Ulbirchta. Odsiedział już 11 lat, zabierzemy go do domu

– powiedział wczoraj Trump podczas swojego wystąpienia.

Druga z jego obietnic dotyczyła tego, że USA staną się światowym liderem, jeśli chodzi o rozwój branży kryptowalut. Republikanin stwierdził, że “ukróci krucjatę Joe Bidena przeciwko temu rynkowi”.

Zapewnię, że przyszłość kryptowalut i przyszłość bitcoinów powstanie w USA, a nie za granicą. Będę popierał prawo do opieki nad sobą. Pięćdziesięciu milionom posiadaczy kryptowalut w kraju mówię to: będę trzymał Elizabeth Warren i jej zbirów z dala od waszych bitcoinów i nigdy nie pozwolę na stworzenie cyfrowej waluty banku centralnego

– napisał wczoraj na swojej platformie społecznościowej, Truth Social.

Donald Trumpt kryptowaluty
Źródło: truthsocial.com
Donald Trumpreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.