Algorand atakuje inne sieci w swojej nowej reklamie. Społeczność kryptowalut miażdży jej twórców | Wiadomości | CrypS.

Algorand atakuje inne sieci w swojej nowej reklamie. Społeczność kryptowalut miażdży jej twórców

Algorand reklama

Rywalizacja w branży blockchaina to ogólnie pozytywne zjawisko, bowiem twórcy poszczególnych systemów konkurują ze sobą o to, który z nich będzie lepiej i sprawniej zaspokajał potrzeby rynku w kwestii cyfrowej gospodarki finansowej. Jednakże konkurowanie na zasadzie “u nas jest dobrze, a inni są słabi” nie jest zdrową praktyką. Twórcy Algorand właśnie się o tym przekonali. 


  • Fundacja Alorand wypuściła w piątek na YouTube’a swoją reklamę, w której jawnie głosi, że bitcoin, ether oraz solana nie nadają się do płatności detalicznych,
  • W spocie medialnym swój udział miał nawet Anthony Scaramucci, za co swoją drogą zebrał cięgi w postaci zarzutów o hipokryzję,
  • Reakcja społeczności kryptowalut w dominującym stopniu była negatywna.

Nie róbcie reklam w stylu Algorand

Wczoraj w serwisie YouTube pojawiła się nowa reklama zdecentralizowanej sieci Algorand, której celem było przedstawienie tego blockchaina w dobrym świetle na podstawie jego praktycznego zastosowania, a także porównania go z innymi łańcuchami.

Twórcy tego spotu zestawili Algorand z siecią Bitcoina, Ethereum oraz Solany.

“Kiedy blockchainy spotykają się z prawdziwym światem, tylko jeden dowozi temat do końca” – tak brzmi nazwa tego spotu, którego wydźwięk ma dosyć arogancki charakter, jeśli chodzi o przedstawioną narrację.

Akcja nagrania toczy się w jednym z supermarketów, gdzie klienci próbują dokonać zapłaty za swoje zakupy w formie kryptowalut. Ktoś chce rozliczyć się w BTC, inna osoba w ETH, a trzeci klient w SOL. Każdy z nich jednak spotyka się z problemem przy kasie, o czym informuje go przesympatyczna pani kasjerka.

W racji płatności w BTC jego użytkownik musi poczekać aż 27 minut, ale system sklepu otrzyma potwierdzenie zaksięgowania środków.

Gość, który wybrał opcję płacenia w etherze za 3 niedrogie płatności, musi uiścił opłatę 112 dolarów za fee.

W przypadku SOL transakcja zupełnie nie doszła do skutku.

I nagle wjeżdżają oni – klienci nie zerkający na zegarek i nie martwiącymi dodatkowymi kosztami, którzy wybrali płatność za pośrednictwem Algorand. Wszystko pięknie, każdy odchodzi uśmiechnięty żegnając pana kasjera.

  Natychmiastowy finał. Niskie opłaty. Zaprojektowany z myślą o szybkości życia

– głosi pojawiający się napis.

Na samym końcu reklamy pojawia się natomiast współzałożyciel SkyBridge Capital i były doradca Donalda TrumpaAnthony Scaramucci – który chce się dowiedzieć, jak dołączyć do kolejki, w której się płaci w ALGO.

Jaka była reakcja społeczności cyfrowych aktywów na tę reklamę? Większość odbiorców odebrało ją jako cringe. Zacznijmy od wyżej wspomnianego biznesmena, któremu zarzucono jawną hipokryzję.

Jeszcze wczoraj przecież pisał na swoim profilu na X, że kolejnym spotowym ETF-em, który powstanie na rynku w USA, będzie ten od Solany, a teraz opowiada się po stronie jej konkurentów, którzy dość chamsko przedstawiają jej działanie.

Jego post na platformie social media pojawił się dwie godziny po publikacji materiału video.

Algorand obsługuje 21 TPS, nie może sfinansować swojego głównego eksploratora, ale wydaje ponad 100 tys. dolarów na ogłoszenie. To nie w ten sposób, chłopaki

– wytknął dodatkowo jeden z użytkowników X.

Było to oczywiście nawiązanie do styczniowej zapowiedzi z strony Fundacji Algorand o planowanym zamknięciu eksplorator bloków AlgoExplorer.

Natomiast znany przedstawiciel ChainlinkZach Rynes – stwierdził, że najnowszy spot od Algorant stanowi bezsensowną formę marketingu:

Osoby niebędące kryptowaluciarzami po prostu odejdą z negatywnym wrażeniem („tak, krypto jest do bani”), nawet nie wiedząc, że to reklama kryptowaluty.

Pewien trader podzielił się za to swoją refleksją, że negatywne kampanie reklamowe odnoszące się do konkurencji z tej branży, która wciąż znajduje się na tak wczesnym etapie adopcji, mają niewielką szansę przekonać kogoś do danego rozwiązania.

To pokazuje sposób myślenia o sumie zerowej i brak oryginalnych pomysłów. Każdy Ghostchain o wysokim TPS może twierdzić to, co twierdzi Algorand, dopóki gówno nie uderzy w wentylator i ludzie faktycznie nie zaczną z niego korzystać.

Algorand reklamareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.