Nie ufajcie AI. System od Google jest idealnym potwierdzeniem, że ta technologia wciąż ma problem | Wiadomości | CrypS.

Nie ufajcie AI. System od Google jest idealnym potwierdzeniem, że ta technologia wciąż ma problem

Sztuczna inteligencja od Google na pewno nie jest wyrocznią. I nie powinna być źródłem wiedzy. W ostatnich dniach X został zalany screenami z odpowiedziami tej AI. Bywa to przerażająca lektura. 


  • AI Google’a nie radzi sobie dobrze,
  • Na X można znaleźć sporo odpowiedzi sztucznej inteligencji od tej firmy, które są kuriozalne.

Sztuczna inteligencja Google jest… szalona?

Jeżeli coś możemy powiedzieć o sztucznej inteligencji Google’a, to nie to, że jest ona inteligentna. Raczej szalona. Absolutnym hitem jest jej porada zdrowotna. AI napisała, że „lizanie pupy może wzmocnić układ odpornościowy”.

Była to odpowiedź na zapytanie o „korzyści zdrowotne wynikające z lizania pupy”. Sztuczna inteligencja twierdzi, że swoją odpowiedź oparła na badaniu przeprowadzonym w 2018 r. przez Uniwersytet Kalifornijski w Santa Barbara.

Oczywiście możecie spróbować. Ponoć jednak działa. Kolega tak twierdzi…

Na tym zresztą złote rady AI się nie kończą. Twierdzi ona, że benzyny można użyć do przygotowania „pikantnego spaghetti”. Uważa też, że do pizzy warto byłoby dodać… kleju. Ale to akurat fajny pomysł. Kogo nie wkurza spadający z placka ser!

Obama to muzułmański prezydent

Sarah Scire z Nieman Lab zapytała jeszcze AI, ilu muzułmańskich prezydentów rządziło już USA. Sztuczna inteligencja od Google odparła że „Barack Obama jest pierwszym muzułmańskim prezydentem”.

Dodała, że obecny prezydent Joe Biden „nie ma formalnej przynależności religijnej”. Żadne z tych stwierdzeń nie jest prawdziwe.

Oskarżenie Obamy o to, że jest wyznawcą Islamu zahacza zaś o brak poprawności politycznej. To nawiązanie do tego, jak czarnoskórego prezydenta atakowali jego przeciwnicy, sugerujący, że nie urodził się w USA.

Pikanterii dodawał fakt, że drugie imię Obamy to Hussein. Skąd biorą się takie pomyłki? W końcu Google ma ponad 80% udziału w rynku wyszukiwania.

Dysponuje więc gigantyczną bazą danych. A jednak AI firmy popełnia takie błędy! Może zresztą właśnie to jest problemem. AI ma za dużą bazę do przeszukania i stąd gubi się w nadmiarze wiedzy?

Nie potrafi rozróżnić, co w sieci jest kłamstwem, co żartem, a co prawdą?
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.