Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.11.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Michał Misiura
sytuacja na rynku kryptowalut 23.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 listopada.


Spis treści:


Salwador przygotowuje nowe regulacje prawne dotyczące kryptowalut

Salwador, czyli pierwszy kraj, który przyjął Bitcoin (BTC) jako prawny środek płatniczy, obecnie pracuje nad nowymi regulacjami dot. kryptowalut. Minister gospodarki, Maria Luisa Hayem Brevé przedłożyła Zgromadzeniu Ustawodawczemu projekt ustawy o emisji zasobów cyfrowych. Jeśli ustawa zostanie przyjęta, nastąpi m.in. oddzielenie aktywów kryptograficznych od wszystkich innych aktywów i produktów finansowych, a także zostanie stworzony rejestr dostawców usług cyfrowych.

Czytaj więcej: Salwador przygotowuje nowe regulacje prawne dotyczące kryptowalut


Sąd przedłużył areszt twórcy Tornado Cash

Aleksiej Percew, deweloper Tornado Cash pozostanie w więzieniu przynajmniej do 20 lutego 2023 r. Sąd w Holandii przedłużył mu areszt w obawie, że programista mógłby uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Keith Cheng, prawnik Percewa powiedział, że jest „bardzo rozczarowany” taką decyzją. W czasie ostatnich przesłuchań prokurator odrzucił argumenty obrony Percewa, że ​​Tornado Cash jest protokołem zdecentralizowanym, nad którym mężczyzna nie miał kontroli.

Czytaj więcej: Sąd przedłużył areszt twórcy Tornado Cash


Deepfake Sama Bankmana-Frieda oferował odszkodowanie za upadek FTX

Na Twitterze krążył deepfake założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda, który oferował udział w loterii kryptowalutowej jako rekompensatę za upadek giełdy.  Fałszywe konto pod nickiem s4ge_ETH zostało szybko zablokowane. Konto miało niebieski zweryfikowany symbol, opis biznesmena na Twitterze oraz jego awatar. Najwyraźniej oszuści wykorzystali subskrypcję Twitter Blue, aby podszyć fałszywy profil jako prawdziwy.

Czytaj więcej: Deepfake Sama Bankmana-Frieda oferował odszkodowanie za upadek FTX


Argentyński token kibicowski traci 30% po porażce z Arabią Saudyjską

Przed meczem z Arabią Saudyjską Argentine Football Association Fan Token (ARG) kosztował 7,50 USD. Pod koniec spotkania jego kurs wynosił mniej niż 5 dolarów. W reakcji na sensacyjny wynik meczu na Mistrzostwach Świata w Katarze podniosła się za to cena kolekcji NFT The Saudis.

Czytaj więcej: Argentyńskie tokeny kibicowskie straciły 30% po porażce z Arabią Saudyjską


Huobi ogłasza rebranding

Giełda kryptowalut Huobi przedstawiła zaktualizowaną strategię marki. Okazuje się, że porzuci swoją oficjalną nazwę Huobi Global. Firma zwiększy również inwestycje w Azji Południowo-Wschodniej, Europie i innych regionach, aby rozszerzyć bazę użytkowników oraz rozważy strategiczne fuzje i przejęcia, aby skalować swój biznes.

Czytaj więcej: Huobi ogłasza rebranding


Indie rozpoczną pilotaż CBDC w grudniu

Reserve Bank of India (RBI) przygotowuje się do uruchomienia pilotażu detalicznej cyfrowej rupii (CBDC). Testy mają odbyć się już w grudniu tego roku. Wśród uczestników projektu są główne instytucje komercyjne, takie jak Union Bank of India, ICICI Bank, Bank of Baroda, Kotak Mahindra Bank i inne.

W przyszłości w projekt będą zaangażowane wszystkie banki komercyjne w kraju. Każda z uczestniczących instytucji będzie musiała przetestować cyfrową rupię na grupie odbiorców liczącej od 10 000 do 50 000 użytkowników.

Czytaj więcej: Indie rozpoczną pilotaż CBDC w grudniu


Nowy Jork wprowadza 2-letnie ograniczenie wydobycia bitcoinów

Kathy Hochul – gubernator stanu Nowy Jork podpisała przepisy wprowadzające ograniczenia w wydobyciu kryptowalut opartych na algorytmie Proof-of-Work. Od tej pory elektrownie węglowe na terenie stanu nie będą mogły sprzedawać energii spółkom prowadzącym działalność wydobywczą. Kopalniom BTC pozostanie korzystanie z własnych źródeł zielonej energii lub gazu.

Czytaj więcej: Nowy Jork wprowadza 2-letnie ograniczenie wydobycia bitcoinów


Dwaj Estończycy aresztowani za kryptowalutowe oszustwa na setki milionów dolarów

Prokuratorzy federalni z Waszyngtonu oskarżyli dwóch obywateli Estonii o przeprowadzenie serii oszustw, które pochłonęły 575 mln USD od tysięcy inwestorów. Zatrzymani Siergiej Potapienko i Ivan Turogin odpowiadali za scamy HashCoins i HashFlare oraz nieuczciwe ICO Polybius Bank.

Czytaj więcej: Dwaj Estończycy aresztowani za kryptowalutowe oszustwa na setki milionów dolarów


Władze Szanghaju przeprowadzą kolejną akcję rozdawania cyfrowych juanów

Państwowa kryptowaluta Chin będzie dystrybuowana w cyfrowych czerwonych kopertach. Władze czekają na zgłoszenia mieszkańców metropolii do udziału w losowaniu do 24 listopada. Szanghaj ma rozdać cyfrowe juany 7 milionom mieszkańców miasta. W każdej kopercie znajdzie się symboliczna kwota 108 juanów (około 15 dolarów). –> źródło: Bits.media


Binance Pool zaczyna wydobywać ravencoin (RVN)

Binance Pool ogłosił dodanie ravencoina (RVN) do swojej listy obsługiwanych tokenów. Poszerzenie oferty to odpowiedź na potrzeby górników, którzy szukają nowych tokenów Ethash, po przejściu Ethereum na algorytm PoS. –> źródło: blog Binance


Twórcy Grand Theft Auto zakazują NFT i kryptowalut w modach

Rockstar Games poszło w ślady twórców Minecrafta, Mojang, zakazując wprowadzania niewymiennych tokenów w modach tworzonych przez zewnętrznych deweloperów i fanów ich gry. Firma zapowiedziała, że mimo ograniczeń nadal będzie wspierać mody do Grand Theft Auto. Rockstar Games zakazało również importu lub niewłaściwego wykorzystania innych własności intelektualnych GTA, marek, postaci, znaków towarowych lub muzyki do tworzenia nowych gier, historii, misji lub map. W oświadczeniu firmy czytamy:

Rockstar Games zawsze wierzyło w inteligentną kreatywność fanów i chce, aby twórcy pokazywali swoją pasję w naszych grach. Serwery RPG firm trzecich są rozszerzeniem bogatego zestawu doświadczeń tworzonych przez społeczność w Grand Theft Auto, które, mamy nadzieję, będą się nadal rozwijać w bezpieczny i przyjazny sposób przez kolejne lata.

sytuacja na rynku kryptowalut 23.11.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.