Argentyńskie tokeny kibicowskie straciły 30% po porażce z Arabią Saudyjską | Wiadomości | CrypS.

Argentyńskie tokeny kibicowskie straciły 30% po porażce z Arabią Saudyjską

Mariusz Przepiórka
argentyński token spada po porażce z arabią saudyjską

Pod wpływem emocji związanych z przegraną z Arabią Saudyjską w piłkarskich Mistrzostwach Świata, cena argentyńskiego tokena kibicowskiego spadła o ponad 25%. W przypadku zwycięzców, gwałtownie wzrósł za to floor price kolekcji NFT “The Saudis”.


Trwające Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze są jednym z najważniejszych globalnych wydarzeń. Biorąc pod uwagę entuzjazm fanów futbolu z całego świata, tokeny kibicowskie odnotowały wzrost wartości w okresie poprzedzającym pierwszą serię meczów.

Na dzień 23 listopada 2022 roku, wartość sprzedaży tokenów kibicowskich w tym miesiącu wyniosła około 6,9 mld USD, sprawiając że historycznie wydano na nie już 175 mld USD. W zależności od wyników poszczególnych meczów, ceny tokenów mogą się bardzo wahać.

Przegrana Argentyny 1:2 ze skazywaną na pożarcie Arabią Saudyjską spowodowała ogólnoświatową sensację, a jej skutki dotarły także na rynek kryptowalut. Kryptowalutowy token kibicowski Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej po porażce stracił ponad 31% wartości.

Argentine Football Association Fan Token (ARG) na przecenie o 40% od ATH

Przed rozpoczęciem meczu flagowy token był wyceniany na 7,50 USD, a pod koniec spotkania jego kurs tracił już 31%, spadając do 4,96 USD. Teraz w wyniku niespodziewanej porażki jego wartość oscyluje wokół 5,50 dolara, co wskazuje, że wielu kibiców sprzedało swoje tokeny. Zostały one stworzone przez firmę kryptowalutową Chiliz i wprowadzono je na giełdę Socios w ramach oficjalnego partnerstwa z Argentyńskim Związkiem Piłki Nożnej.

Warto zaznaczyć, że najwyższy historyczny kurs dla Argentine Football Association Fan Token (ARG) miał miejsce zaledwie 5 dni temu i wynosił wówczas 9,19 USD, co oznacza spadek o ponad 40% do momentu publikacji tego tekstu.

Saudyjska kolekcja NFT zyskała ponad 50%

Argentyna poniosła porażkę, ale fani i piłkarze Arabii Saudyjskiej mogli świętować sensacyjny triumf nad potentatem. Przełożyło się to również na cenę „The Saudis”, nieoficjalnego zbioru tokenów (NFT) o tematyce saudyjskiej, która wzrosła o ponad 50%.

Tokeny przed meczem były wyceniane na 0,196 ETH, a po meczu ich wartość osiągnęła 0,3 ETH. Dziś euforia już opadła, co widać również w wycenie tokenów The Saudis (0,225 ETH). Wygląda na to, że narodowe i kibicowskie tokeny są pod dużym wpływem wyników meczów oraz ogólnej postawy piłkarzy i w takim momentach jak Mistrzostwa Świata dostarczają wiele okazji do mniej lub bardziej udanej spekulacji.

argentyński token spada po porażce z arabią saudyjskąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.