Indie rozpoczną pilotaż CBDC w grudniu | Wiadomości | CrypS.

Indie rozpoczną pilotaż CBDC w grudniu

Redakcja
indie

Reserve Bank of India (RBI) przygotowuje się do uruchomienia pilotażu detalicznej cyfrowej rupii (CBDC). Testy mają odbyć się już w grudniu tego roku.


Bank centralny jest obecnie w końcowej fazie przygotowań do uruchomienia. Wśród uczestników projektu są główne instytucje komercyjne, takie jak Union Bank of India, ICICI Bank, Bank of Baroda, Kotak Mahindra Bank i inne.

W przyszłości w projekt będą zaangażowane wszystkie banki komercyjne w kraju. Każdy z uczestniczących banków będzie musiał przetestować cyfrową rupię na grupie odbiorców liczącej od 10 000 do 50 000 użytkowników.

Do integracji nowej metody płatności banki zaangażują usługi platform Bankit i PayNearby, a sama infrastruktura będzie należała do National Payments Corporation of India (NPCI).

Rządowa cyfrowa waluta będzie przechowywana w portfelach użytkowników i wydawana na żądanie, podobnie jak w przypadku wypłat gotówki z bankomatów.

Na razie usługa będzie dostępna tylko w niektórych miastach. Klienci będą musieli pobrać specjalne portfele, ale później RBI planuje w pełni zintegrować usługę z istniejącymi aplikacjami bankowości cyfrowej, aby użytkownicy nie musieli migrować do platform stron trzecich.

Indie nie są dobre dla rozwoju krypto biznesu

Wcześniej CEO giełdy Binance, Changpeng Zhao, określił Indie jako kraj nieodpowiedni dla rozwoju krypto biznesu ze względu na surowy reżim podatkowy.

Dziś nie widzimy perspektyw dla rentownego biznesu kryptowalutowego w Indiach. Nie sądzę, by Indie można było nazwać krajem przyjaznym dla przemysłu. Binance działa w krajach, w których istnieją regulacje dotyczące rozwoju kryptowalut. Nie ma sensu rozwijać się w krajach, w których nie będziemy w stanie działać w sposób zrównoważony.

indiereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.