Deepfake Sama Bankmana-Frieda oferował odszkodowanie za upadek FTX | Wiadomości | CrypS.

Deepfake Sama Bankmana-Frieda oferował odszkodowanie za upadek FTX

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
deepfake

Na Twitterze krążył deepfake założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda, który oferował udział w loterii kryptowalutowej jako rekompensatę za upadek giełdy. Informację na ten temat podaje serwis Motherboard.


deepfake sbf

Fałszywe konto pod nickiem s4ge_ETH zostało szybko zablokowane. Konto miało niebieski zweryfikowany symbol, opis biznesmena na Twitterze oraz jego awatar. Najwyraźniej oszuści wykorzystali subskrypcję Twitter Blue, aby dodać wiarygodności fałszywemu profilowi.

Krypto loteria

Deepfake kierował ludzi na stronę internetową, na której mogli wziąć udział w “loterii” kryptowalutowej.

loteria ftx

Oszuści zachęcali użytkowników do wysłania dowolnej liczby monet na adres. W ten sposób mogli wziąć udział w “loterii”. Na stronie znajduje się aktualizowana na bieżąco lista fałszywych transakcji. Na podany portfel BTC nie trafiły żadne monety, a adres Ethereum zawiera obecnie nieco ponad 1000 dolarów w ETH.

Inne deepfake

7 września, w dniu premiery iPhone’a 14, nieznane osoby uruchomiły transmisję starego wywiadu z CEO Apple – Timem Cookiem, próbując ukraść kryptowaluty pod pozorem ich rozdawania. Napastnicy za podstawę streamu wzięli stary wywiad Cooka dla CNN z 2018 roku.

deepfake tim cook

W sierpniu grupa hakerów podawała się za Binance CCO – Patricka Hillmanna. Następnie obiecywali projektom ułatwiać notowania na giełdzie za opłatą.

deepfake



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.